fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Odrzucenie informacji ws. Obajtka. Część Lewicy głosowała z PiS

PAP/Mateusz Marek
Posłowie opowiedzieli się w czwartek przeciw odrzuceniu informacji prokuratury w sprawie postępowań związanych z szefem Orlenu Danielem Obajtkiem. O odrzucenie wnioskowali politycy opozycji. Lewica tłumaczy, że przez pomyłkę część posłów zagłosowała wspólnie z Prawem i Sprawiedliwością.

Pod koniec czerwca prokuratura przedstawiła posłom informację na temat działań podejmowanych we wszystkich sprawach, w których podejrzanym lub oskarżonym był obecny prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. O informację Zbigniewa Ziobry na ten temat wnioskowali posłowie klubu Koalicji Obywatelskiej. 

Za wprowadzeniem do porządku obrad informacji ministra sprawiedliwości było 170 posłów, 151 posłów było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

W czwartek Sejm opowiedział się przeciw odrzuceniu informacji prokuratury ws. postępowań związanych z obecnym szefem Orlenu Danielem Obajtkiem. W ocenie opozycji nadal pozostało wiele niejasności i pokrętnych tłumaczeń.

Za odrzuceniem głosowało 176 posłów, przeciw było 249, a 10 wstrzymało się od głosu. Razem z Prawem i Sprawiedliwością zagłosowało kilkunastu członków Lewicy. Poseł Krzysztof Śmiszek poinformował później, że doszło do tego w wyniku pomyłki.

Rzecznik prasowy klubu Marek Kacprzak wydał w tej sprawie oświadczenie. Poinformował, że Lewica składa do Marszałek Sejmu oświadczenie o pomyłce.

"Dla Lewicy jest oczywiste, że powyższa informacja jest niewystarczająca i kompromituje samego ministra" - zadeklarował.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA