fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Marek Jakubiak do Krzysztofa Bosaka ws. zwierząt: Może sam zamknij się w klatce

tv.rp.pl
Marek Jakubiak ostro skrytykował słowa Krzysztofa Bosaka, który powiedział, że "stwierdzenie, że życie zwierząt w klatce jest nieustanną męką jest dogmatem wiary lewicowej i antynaukowym kłamstwem”.

- W Polsce trzeba wprowadzić nowy porządek prawny dotyczący ochrony zwierząt; jest gotowy projekt ustawy, liczymy na ponadpartyjne poparcie - zapowiedział we wtorek prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Projekt ten zakłada między innymi zakaz hodowli zwierząt futerkowych, ograniczenie uboju rytualnego, zwiększenie kompetencji organizacji pozarządowych oraz częstsze kontrole schronisk.

Do sprawy odniósł się między innymi Krzysztof Bosak. - Stwierdzenie, że życie zwierząt w klatce jest nieustanną męką jest dogmatem wiary lewicowej i zarazem antynaukowym kłamstwem - stwierdził. 

Na słowa polityka Konfederacji ostro zareagował były poseł Marek Jakubiak. "To może sam się w klatce zamknij i bądź szczęśliwy :( Jak można takie głupoty pie....ć" - podkreślił we wpisie na Twitterze.

Wcześniej Krzysztof Bosak powiedział także, że "Jarosław Kaczyński zapowiedział, że będzie znów próbował zniszczyć polskie hodowle pod pretekstem działań ekologicznych i kłaniania się lewicy"- To, że ktoś nie chce kupować jakiegoś produktu, to nie jest żaden argument, żeby innym obywatelom zakazać działalności zarobkowej - stwierdził . Jego zdaniem fatalne warunki panujące na fermach hodowlanych zwierząt futerkowych trzeba poprawić i przestrzegać standardów, a nie wprowadzać zakazy. Komentując debatę o zakazie hodowli zwierząt na futra, Bosak powiedział, że nie jest to dyskusja o gustach, bo "gust jest taki albo inny". Jego zdaniem za tą debatą stoi "lewicowa ideologia".

Źródło: Twitter
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA