fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Ziobro ma w Sejmie 17 posłów. Gowin - 18

Fotorzepa, Jerzy Dudek
PiS zdobył w Sejmie 235 mandaty startując w formule Zjednoczonej Prawicy (oprócz PiS z list Komitetu Wyborczego PiS do Sejmu startowali też politycy Solidarnej Polski i Porozumienia). Spośród 235 mandatów na samo PiS przypada 200 mandatów, na Solidarną Polskę - 17 mandatów, a na Porozumienie - 18 mandatów.

Z Porozumienia do Sejmu dostali się: Jarosław Gowin, Jadwiga Emilewicz, Wojciech Maksymowicz, Magdalena Sroka, Iwona Michałek, Anna Dąbrowska-Banaszek, Andrzej Sośnierz, Kamil Bortniczuk, Grzegorz Piechowiak, Michał Cieślak, Mieczysław Baszko, Wojciech Murdzek, Marcin Ociepa, Stanisław Bukowiec, Andrzej Gut-Mostowy, Włodzimierz Tomaszewski, Jacek Żalek i Michał Wypij.

Z kolei z Solidarnej Polski do Sejmu dostali się m.in. Zbigniew Ziobro, Sebastian Kaleta, Michał Wójcik, Tadeusz Cymański, Jacek Ozdoba, Michał Woś, Jan Kanthak.

Zjednoczona Prawica istnieje od 2014 roku - 19 lipca 2014 Solidarna Polska i Polska Razem (dziś Porozumienie) podpisały porozumienie o współpracy z Prawem i Sprawiedliwością. W 2015 roku, na mocy tego porozumienia, politycy partii Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina wystartowali w wyborach z list PiS.

Solidarna Polska powstała 24 marca 2012 roku - założyli ją politycy, którzy odeszli z PiS. W Sejmie poprzedniej kadencji miała sześciu parlamentarzystów.

Polska Razem (Porozumienie) powstała 7 grudnia 2013 roku. Od początku była skupiona wokół Jarosława Gowina, który wcześniej odszedł z Platformy Obywatelskiej. W Sejmie poprzedniej kadencji ugrupowanie to miało 9 parlamentarzystów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA