fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Francuski lotniskowiec płynie do Indii. "Największe takie ćwiczenia"

www.netmarine.net/Wikimedia Commons
Francuski lotniskowiec "Charles de Gaulle" i towarzyszące mu okręty z grupy uderzeniowej lotniskowca zmierzają do Indii, gdzie wezmą udział w największych jak dotąd ćwiczeniach z udziałem okrętów francuskich i indyjskich.

W zaplanowanych na początek maja ćwiczeniach francusko-indyjskich weźmie udział również indyjski lotniskowiec INS Vikramaditya. "Times of India" podkreśla, że są to największe manewry morskie z udziałem okrętów obu krajów.

Francusko-indyjskie ćwiczenia, będą kolejną odsłoną manewrów Varuna, po raz pierwszy zorganizowanych w 1993 roku. Ostatni raz indyjsko-francuskie manewry morskie odbyły się w 2017 roku, u wybrzeży Francji.

Ze strony indyjskiej, oprócz lotniskowca, w ćwiczeniach ma wziąć udział okręt podwodny INS Shankul, niszczyciel INS Chennai i fregata INS Tarkash.

Francję, oprócz lotniskowca, reprezentować będzie niszczyciel Forbin, fregata Provence, fregata Latouche-Tréville i atomowy okręt podwodny Amethyste.

Lotniskowiec "Charles de Gaulle" realizuje obecnie misję "Clemencau 2019" w ramach której operuje w rejonie Morza Śródziemnego, Zatoki Adeńskiej, Oceanu Indysjkiego i Zatoki Perskiej.

Źródło: navaltoday.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA