fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sondaż: PiS bez samodzielnej większości. Wiosna z trzecim wynikiem

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 39,7 proc. głosów w sondażu pracowni Estymator dla DoRzeczy.pl. Do Sejmu dostałoby się pięć ugrupowań.

39,7 proc. poparcia przekłada się na 224 mandaty. Oznacza to, że Prawo i Sprawiedliwość nie uzyskałoby samodzielnej większości. Partii Jarosława Kaczyńskiego brakuje siedmiu mandatów.

Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska, którą popiera 28,2 proc. (157 mandatów). W kolejnym sondażu trzecie miejsce zajmuje nowa partia Roberta Biedronia - Wiosna. W sondażu swoje poparcie dla tej partii zadeklarowało 8,6 proc. osób (31 mandatów).

Do Sejmu dostałyby się również ruch Kukiz'15, na który chce zagłosować 7,4 proc. ankietowanych (27 mandatów) i PSL - 5,9 proc. (20 mandatów)

Poniżej progu znalazły się pozostałe ugrupowania: Sojusz Lewicy Demokratycznej (4,6 proc. poparcia), Ruch Narodowy (1,3 proc. poparcia), KORWiN (1,2 proc. poparcia), partia RAZEM (1 proc. poparcia), oraz Nowoczesna (0,9 proc. poparcia) i Teraz Ryszarda Petru (0,3 proc. poparcia). Odpowiedź "Inni" wybrało 0,9 proc. osób.

Badanie przeprowadzono w dniach 5-7 lutego 2019 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1011 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaką partię.

Źródło: Do Rzeczy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA