fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Chamenei grozi Izraelowi. Ambasada odpowiada GIF-em

Twitter
Najwyższy przywódca duchowy Iranu Ajatollah Ali Chamenei wpisem na Twitterze wywołał burzę. Ambasada Izraela odpowiedziała w dość specyficzny sposób.

"Nasze stanowisko przeciwko Izraelowi jest niezmienne. Izrael jest złośliwym nowotworowym guzem w regionie Azji Zachodniej, który musi zostać usunięty i wyeliminowany: jest to możliwe i to się wydarzy" - napisał na Twitterze były prezydent Iranu.

Ambasada Izraela, odpowiadając na wpis, wykazała się dużym dystansem, dodając do swojego postu żartobliwego gifa. Zobaczyć można na nim aktorkę Rachel McAdams w filmie "Wredne dziewczyny”. Mówi ona do bohaterki granej przez Lindsay Lohan: "Dlaczego masz taką obsesję na moim punkcie?” - podaje natemat.pl.

Pod wpisem pojawiły się także inne komentarze, które są już jednak bardziej poważne. "Ten post bezpośrednio dąży do masowego ludobójstwa całego narodu. Jakim cudem pozwala na to Twitter?" - napisał jeden z internautów. "Jestem Iranką i jestem przeciwna reżimowi. Pytanie brzmi: dlaczego powinniśmy płacić za ich głupotę? – komentuje użytkowniczka Twitttera.

Ali Chamenei wywołał niedawno ogromne emocje, komentując decyzję Donalda Trumpa o jednostronnym wycofaniu się USA z porozumienia nuklearnego z Iranem. W jego opinii była ona "bezczelna" i "nędzna". Podkreślał także, że prezydent "nie może podnieść nawet jednego palca na Iran” oraz, że „prawdziwą przyczyną niechęci USA do Islamskiej Republiki jest fakt, że przed rewolucją islamską USA kompletnie dominowały nad naszym krajem”.

Działania prezydenta USA Donalda Trumpa zostały krytycznie przyjęte nie tylko w świecie islamu. Negatywnie wypowiedział się o nich także między innymi Donald Tusk.

Źródło: natemat.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA