Polityka

Sondaż: PiS wciąż na czele, lewica w Sejmie

Prezes PiS Jarosław Kaczyński
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Tylko nieznacznie zmalało poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości w pierwszym tegorocznym sondażu poparcia partyjnego w 2018 roku. Według badania Pollster dla se.pl miejsca w parlamencie zajęliby tez przedstawiciele SLD i Razem.

O dwa punkty procentowe od ostatniego sondażu zmalało poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości, które z wynikiem 43 pkt. proc. wciąż ma najwięcej zwolenników.

Nie zmienił się natomiast odsetek pytanych, którzy oddaliby głos na polityków Platformy Obywatelskiej - zdecydowanych na to jest 18 procent ankietowanych.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, trzecią siłą w parlamencie byłaby Nowoczesna Katarzyny Lubnauer, która polepszyła swój wynik do 11 pkt. proc. - wzrost o 1 pkt. proc.

Tuż za podium, z wynikiem 9 pkt. proc. - lepszym o 1 pkt. - uplasowało się ugrupowanie Pawła Kukiza.

Pozostałe ugrupowania, które oprócz trzech wymienionych weszłyby do Sejmu, utrzymały swoje wyniki sprzed miesiąca. Są to: SLD - 6 proc., PSL - 5 proc. i Razem - 5 proc.

Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 3 - 5 stycznia 2018 roku na próbie 1099 dorosłych Polaków. Próba miała strukturę demograficzną zgodną ze strukturą pełnoletnich mieszkańców Polski, a maksymalny błąd oszacowania wyniósł 3 proc.

Źródło: se.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL