Polityka

Michał Kamiński proponuje Władysława Frasyniuka na lidera opozycji

rp.pl
Władysław Frasyniuk powinien, zdaniem Michała Kamińskiego z Unii Europejskich Demokratów, stanąć na czele komitetu obywatelskiego, który w przyszłych wyborach rzuciłby wyzwanie PiS.

Kamiński mówił w TVN24 o swoim pomyśle na stworzenie opozycji, która mogłaby wygrać z PiS-em.

Polityk mówił, że gdyby byli prezydenci - Aleksander Kwaśniewski, Bronisław Komorowski i Lech Wałęsa - zaapelowali do Frasyniuka, by ten stworzył komitet obywatelski, podobny do solidarnościowego OKP w 1989 roku, wówczas "po tygodniu w sondażach PiS-u by nie było".

Kamiński mówił, że Polakom "należy przywrócić wiarę" w to, że z PiS można wygrać. Zdaniem polityka komitet obywatelski z Frasyniukiem na czele miałby szansę na pokonanie partii Jarosława Kaczyńskiego.

Jednocześnie polityk zaznaczył, że nie konsultował tego pomysłu z samym Frasyniukiem. - Jak bardzo wielu Polaków uważam, że Frasyniuk powinien stanąć na czele opozycji - wyjaśnił.

W inicjatywie, na czele której stałby Frasyniuk, Kamiński widziałby PO.

Władysław Frasyniuk, były działacz Solidarności, były lider Unii Wolności i Partii Demokratycznej, w ostatnim czasie brał udział m.in. w próbie zablokowania marszu z okazji miesięcznicy smoleńskiej w Warszawie. Został wówczas siłą usunięty z Krakowskiego Przedmieścia przez policję.

Źródło: TVN24

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL