Reklama
Rozwiń
Reklama

Ulga rehabilitacyjna także na montaż klimatyzacji - interpretacja podatkowa

Wydatek na zakup urządzenia, które ułatwia osobie niepełnosprawnej wykonywanie czynności życiowych, można odliczyć od dochodu.

Publikacja: 26.11.2019 07:27

Ulga rehabilitacyjna także na montaż klimatyzacji - interpretacja podatkowa

Foto: Adobe Stock

Skarbówka wielokrotnie już potwierdzała, że wymiana pieca i systemu ogrzewania to wydatek ułatwiający życie osoby niepełnosprawnej. Teraz dodaje, że niepełnosprawnemu przysługuje także ulga na montaż systemu chłodzącego mieszkanie.

Mówi o tym interpretacja wydana w sprawie podatniczki, która jest osobą niepełnosprawną od 2015 r. Przeszła kilka operacji onkologicznych i chemioterapię. Napisała, że ze względu na stan zdrowia bardzo źle znosi upały, dlatego w 2018 r. zdecydowała się na zakup klimatyzacji, która ułatwia jej wykonywanie podstawowych czynności życiowych. Zapytała, czy może skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej.

RP.PL i The New York Times!

Kup roczną subskrypcję w promocji - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Prawo drogowe
Rząd chce podwyższyć opłaty za przejazd drogami ekspresowymi i autostradami
Nieruchomości
Spółdzielcy będą wreszcie na swoim. Rząd chce rozwiązać problem z PRL
Konsumenci
Frankowicze. Sąd nie zawsze związany stanowiskiem sądu odwoławczego
Prawo rodzinne
Jak po rozwodzie wycenić nakłady małżonka na wspólny majątek? Wyrok SN
Materiał Promocyjny
Jak budować strategię cyberodporności
Podatki
Darowizna od rodzica powinna iść na konto dziecka. Bo fiskus ją opodatkuje
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama