fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Czy pandemia doprowadzi do rozpadu Hiszpanii?

AFP
Pandemia zadała potężny cios hiszpańskiej gospodarce. Jeden z jej filarów – turystyka – doświadczył załamania. Kolejna fala zachorowań może ją dobić, doprowadzając nawet do rozpadu kraju. Na frustracji społecznej zyskują bowiem separatyści.

Wasz krzyk nigdy nie ucichnie w naszych sercach" – tablica i wieczny płomień ku czci przeszło 30 tysięcy Hiszpanów, których życie zgasiła pandemia, zdobi od maja plac Plaza de Cibeles. Choć to samo centrum Madrytu, w ten wrześniowy wieczór tylko sporadycznie ktoś się tu zatrzyma, na chwilę zaduma nad tymi, co odeszli. Na płycie stoi zresztą jedynie kilka plastikowych oprawek po wypalonych zniczach otoczonych paroma uschniętymi wiązankami kwiatów. Hiszpania najwyraźniej chce mieć ten dramat za sobą, stać się znów krajem słońca, radości życia, tańca i muzyki, który co roku przyciągał więcej zagranicznych gości niż jakiekolwiek inne państwo świata.

Ale wirus nie daje o sobie zapomnieć. Choć to środek tygodnia, Calle de Alcalá, Gran Vía, Paseo del Prado – wielkie arterie stolicy, które się tu zbiegają – są dziwnie puste. Większość sklepów i restauracji zamknięto, część witryn wręcz na stałe zakryto metalowymi panelami. Na ulicach nie ma korków, ni...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA