Reklama

Profesor też człowiek

Polski poeta oświeceniowy Ignacy Krasicki wierzył, że bawiąc, należy uczyć, a ucząc, bawić. Zapewne nie miał na myśli gier planszowych, które w jego czasach służyły hazardowi. Dziś pomagają dzieciom przyswoić reguły ortografii, opanować podstawy matematyki czy poznać przepisy niezbędne do zdobycia karty rowerowej.

Publikacja: 22.02.2019 17:00

Profesor też człowiek

Foto: materiały prasowe

„Cytosis" jest dużo ambitniejszym projektem. Przenosi graczy do wnętrza ludzkiej komórki i pokazuje, jak ona funkcjonuje. Zabawa polega na gromadzeniu surowców niezbędnych do produkcji hormonów i enzymów. Aby je zdobyć, trzeba umiejętnie rozmieścić swoich miniaturowych robotników i sięgnąć po „skarby" przed innymi graczami. Przekształcanie mRNA na białka czy przenoszenie pęcherzyków z szorstkiej bądź gładkiej siateczki śródplazmatycznej do aparatu Golgiego i dalej do błony komórkowej to kolejne z atrakcji przygotowanych przez twórców gry. Początkowo może się to wydawać skomplikowane, ale z czasem staje się intuicyjne. Wiedza sama wchodzi do głowy, choć nie dominuje nad rozgrywką, bo zabawa jest tu najważniejsza.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Plus Minus
„Szopy w natarciu”: Zwierzęta kontra cywilizacja
Plus Minus
„Przystanek Tworki”: Tworkowska rodzina
Plus Minus
„Dept. Q”: Policjant, który bał się złoczyńców
Plus Minus
„Pewnego razu w Paryżu”: Hołd dla miasta i wielkich nazwisk
Materiał Promocyjny
Sprzedaż motocykli mocno się rozpędza
Plus Minus
„Survive the Island”: Między wulkanem a paszczą rekina
Reklama
Reklama