fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Grzegorz Schetyna: Mój cel - Jarosław Kaczyński liderem opozycji

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
- Nie jestem liderem opozycji, nie jestem hegemonem opozycji. To nie jest mój cel w życiu i aktywności politycznej. Zawsze mówiłem i powtarzam, że zrobię wszystko, żeby liderem opozycji jak najszybciej był Jarosław Kaczyński - powiedział Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej, w rozmowie z radiem RMF FM.

Lider PO dodał, że "To, co dzieje się teraz, uznaje za stan przejściowy".

Schetyna ocenił, że z powodzeniem przez dwa i pół roku, po wyborach parlamentarnych, udało się "odbudować pozycję Platformy". - W Polsce nie jest łatwo przegrywać wybory i potem odbudować swoją pozycję. W Polsce duże partie, które przegrywają, kończą swój polityczny żywot - zauważył.

Szef Platformy jako największe wyzwanie dla swojej "odbudowanej" partii uznał "jak zrobić zespół, jak stworzyć koalicję, jak zbudować dobre relacje".

Pytany o wynik w wyborach samorządowych, który satysfakcjonowałby Platformę, Schetyna odparł, że chciałby "żeby to średnio było 30-35 proc. jako Koalicja Obywatelska". - To jest taki wynik, który byłby dobrym krokiem, żeby pokonać PiS w wyborach parlamentarnych - mówił.

- Będziemy współpracować. Nie będziemy walczyć ze sobą po stronie opozycyjnej, ale formułę Koalicji Obywatelskiej, którą stworzyliśmy we wszystkich sejmikach, będziemy wprowadzać także w miastach, powiatach, wszędzie tam, gdzie będziemy mogli to robić. Z udziałem SLD lub bez. Z udziałem PSL-u lub bez, innych partii czy środowisk - tłumaczył.

- W skali kraju chciałbym, żebyśmy powyżej ośmiu sejmików mieli zdolności koalicyjne - dodał Grzegorz Schetyna.

Źródło: rp.pl/ RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA