Platforma Obywatelska

TVN24: Delegacja PO na spotkaniu z Trumpem

AFP
Platforma Obywatelska wyśle swoich przedstawicieli na spotkanie z prezydentem Donaldem Trumpem - dowiedziała się nieoficjalnie stacja TVN24.

Platforma Obywatelska była zbulwersowana tym, że opozycja nie została zaproszona na wystąpienie prezydenta Trumpa na placu Krasińskich w Warszawie 6 lipca. Sprawę komentował w ubiegłym tygodniu Sławomir Neumann.

- Jest organizowane spotkanie z prezydentem Trumpem na placu Krasińskich, jak zaplanował pan prezydent Duda. Kancelaria Prezydenta jest organizatorem tego przedsięwzięcia. Posłowie nawet PiS, słyszymy, dostali kilkadziesiąt zaproszeń na osobę, żeby przywieźć swoich zwolenników na to spotkanie, żeby prezydenta Trumpa godnie przywitać. Natomiast opozycja nie była zaproszona - powiedział Neumann.

Sprawę komentował. Krzysztof Łapiński. Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy, powiedział, że organizatorem wystąpienia prezydenta Trumpa na pl. Krasińskich jest ambasada Stanów Zjednoczonych. To ona rozsyła zaproszenia do VIP-ów, polityków. - Kancelaria Prezydenta nie decyduje, kto dostanie specjalne zaproszenia na tę uroczystość - podkreślił Łapiński.

Prezydent USA będzie gościł w Warszawie w dniach 5-6 lipca. W czwartek będzie rozmawiał w "cztery oczy" z prezydentem Andrzejem Dudą, spotka się z liderami państw Trójmorza i wygłosi przemówienie na pl. Krasińskich.

Źródło: TVN24

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL