Futsal: Polska - Norwegia 3:0 w eliminacjach mistrzostw Europy

Reprezentacja Polski wygrała w Łodzi z Norwegią 3:0 w meczu eliminacji do mistrzostw Europy w futsalu.

Aktualizacja: 05.03.2021 15:33 Publikacja: 05.03.2021 00:01

Formalni gospodarze meczu (z powodu obostrzeń w swoim kraju Norwegowie wszystkie mecze w eliminacjach rozgrywają na wyjeździe) nie stanowili dla Biało-Czerwonych większego zagrożenia. W pierwszej połowie oddali zaledwie jeden celny strzał i tylko słabej dyspozycji Polaków zawdzięczali, że przegrywali po niej tylko 0:1.

Jedyną bramkę w pierwszej części zdobył Sebastian Grubalski. Zawodnik Constractu Lubawa wykorzystał w 11. minucie prezent od rywala, który stracił piłkę pod własnym polem karnym. Inne próby zawodników Błażeja Korczyńskiego nie znalazły drogi do siatki, choć okazji do kolejnych trafień nie brakowało.

Grający w okrojonym składzie Polacy mocno weszli w drugą połowę. Już w pierwszej minucie po wznowieniu gry w słupek huknął Sebastian Leszczak, a trzy minuty później Michał Marek odwrócił się z piłką na siódmym metrze i sprytnym strzałem po raz drugi pokonał Kennetha Rakvaaga. W 29. minucie było już 3:0, po asyście Piotra Łopucha i drugim golu Marka, którego pojawienie się na boisku w drugiej połowie mocno rozruszało ofensywne poczynania Polaków.

Mimo przygniatającej przewagi, więcej goli reprezentanci Polski już nie strzelili, trzykrotnie zdołali obić tylko obramowanie bramki.

Kolejne mecze Polaków zaplanowano na 9 i 14 kwietnia. Odpowiednio w Pradze i Opolu rywalami Polaków będą Czesi, prawdopodobnie najwięksi rywale w walce o awans z drugiego miejsca w grupie na Futsal EURO. Pierwsze jest raczej zarezerwowane dla obrońców tytułu - Portugalczyków.

Mistrzostwa Europy odbędą się w 2022 roku w Holandii. Po raz pierwszy w turnieju weźmie udział 16 zespołów.