fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

109 goli dla reprezentacji. Ronaldo dogonił Irańczyka

Cristiano Ronaldo
PAP/EPA
Cristiano Ronaldo wykorzystując dwa rzuty karne w zremisowanym 2:2 meczu Portugalii z Francją wyrównał rekord Aliego Daeia, reprezentanta Iranu, który w latach 1993 - 2006 strzelił dla reprezentacji 109 goli. Żaden piłkarz nie strzelił nigdy większej liczby goli dla reprezentacji swojego kraju w oficjalnych meczach.

Daei i Ronaldo są jednocześnie jedynymi piłkarzami w historii futbolu, którzy strzelili ponad 90 goli dla reprezentacji.

Ronaldo strzelając dwa gole Francji stał się też piłkarzem z największą liczbą goli na wielkich piłkarskich turniejach - Euro i mundialach. Ronaldo zdobył na tych turniejach łącznie 20 goli - o jednego więcej niż dotychczasowy rekordzista, Niemiec Miroslav Klose.

Ronaldo na Euro 2020 został też najskuteczniejszym strzelcem w historii finałów mistrzostw Europy - zdobył w nich już łącznie 13 goli, dotychczasowy rekordzista, Michel Platini, miał ich na koncie 9.

Ze 109 goli dla kadry Ronaldo strzelił 31 w eliminacjach Euro, 31 w eliminacjach do mundiali, 19 w meczach towarzyskich, 13 na Euro, siedem na mundialach, 5 w Lidze Narodów i 2 w Pucharze Konfederacji.

Najwięcej goli w reprezentacji Ronaldo strzelił Litwie i Szwecji (po siedem).

Przed Daeiem piłkarzem z największą liczbą goli dla reprezentacji był Węgier Ferenc Puskas, który strzelił dla Węgier 85 goli.

Na zdobycie 109 goli Ronaldo potrzebował 178 meczów.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA