Liverpool zrobił krok w stronę Ligi Mistrzów

Liverpool wygrał z Burnley 3:0 w meczu 37. kolejki Premier League i awansował na czwarte miejsce w tabeli dające prawo do gry w przyszłym sezonie Ligi Mistrzów - podaje Onet.

Publikacja: 20.05.2021 08:45

Liverpool, ubiegłoroczny mistrz Anglii, w tym sezonie na kolejkę przed końcem nie może być pewny, czy zagra w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. O tym zadecyduje dopiero ostatnia kolejka - podkreśla Onet.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w meczu z Burnley tuż przed zakończeniem I połowy - Andy Robertson wycofał piłkę na 11 metr, a tam był Roberto Firmino, który płaskim strzałem pokonał bramkarza gości.

Na 2:0 w 52. minucie podwyższył Nathaniel Phillips, który strzałem głową sfinalizował dośrodkowanie Sadio Mane.

Burnley też miało dobrą okazję do strzelenia gola, ale strzał Bena Mee z linii bramkowej wybił Phillips.

Wynik meczu ustalił Alex Oxlade-Chamberlain w 89. minucie.

Dzięki wygranej Liverpoolowi do tego, by zakończyć sezon na czwartym miejscu potrzebuje zwycięstwa w meczu z Crystal Palace. Leicester, piąte w tabeli, musi z kolei liczyć na potknięcie Liverpoolu.