fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Bundesliga: Lewandowski trafia do siatki co 82 minuty i 43 sekundy

AFP
Po tym jak Robert Lewandowski w sobotę strzelił dwa gole Fortunie Dusseldorf w Bundeslidze nie ma już zespołu, któremu Polak nie strzelałby bramek. W tym sezonie Bundesligi "Lewy" ma już na koncie 29 goli a do bramki rywala trafia średnio co 82 minuty i 43 sekundy - czytamy w Onecie.

Mimo to pobicie przez Lewandowskiego rekordu Bundesligi pod względem liczby goli zdobytych w sezonie może być trudne. W sezonie 1971/1972 Gerd Mueller trafił do bramek rywali 40 razy, a na analogicznym etapie sezonu (na pięć meczów przed końcem rozgrywek) miał na koncie 33 trafienia. Aby wyrównać rekord Muellera Lewandowski musiałby w czterech meczach trafiać do siatki dwa razy, a w jednym popisać się hattrickiem.

W tym sezonie Bundesligi Lewandowski osiągnął już średnią 1,07 gola na mecz - do zdobycia 29 goli wystarczyło mu 27 spotkań - zauważa Onet.

Wszystko wskazuje na to, że w tym sezonie Lewandowski wyrówna inne osiągnięcie Muellera. Legendarny niemiecki snajper, siedmiokrotny król strzelców Bundesligi, jest jedynym piłkarzem w historii rozgrywek, który zdobywał tytuł króla strzelców trzy razy z rzędu. Lewandowski był królem strzelców w ostatnich dwóch sezonach - a w tym pewnie zmierza po kolejną koronę dla najskuteczniejszego snajpera Bundesligi.

Lewandowski zdobył jak dotąd 231 goli na boiskach Bundesligi i jest trzecim najlepszym strzelcem w jej historii. Do drugiego, Klausa Fischera, brakuje mu 37 trafień. Pierwszy jest Gerd Mueller z 365 golami na koncie.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA