Dzięki wygranej Dania zrównała się punktami z Irlandią, która tylko zremisowała 0:0 w wyjazdowym meczu z Gruzją - informuje Onet.

Szwajcaria miała w I połowie dobre okazje do wyjścia na prowadzenie: w 15. minucie Kasper Schmeichel zdołał sparować na słupek strzał Granita Xhaki z narożnika pola karnego. Z kolei w 35. minucie bramkarz Danii zdołał uchronić swoją drużynę przed utratą bramki po strzale Admira Mehmediego.

W drugiej połowie lepiej prezentowała się już Dania, która w 84. minucie zdołała strzelić zwycięską bramkę - po podaniu Christiana Eriksena do siatki Szwajcarów trafił Yussuf Poulsen, który pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Helwetów.

W innych sobotnich meczach Bośnia i Hercegowina pokonała 4:1 Finlandię (dwa gole zdobył Miralem Pjanić, kolega klubowy Wojciecha Szczęsnego z Juventusu). Dzięki wygranej Bośnia zbliżyła się do zajmującej drugie miejsce w tabeli Finlandii, do której traci teraz tylko dwa punkty.

Z kolei w meczu grupy F Rumunia do 74. minuty niespodziewanie remisowała 0:0 z Wyspami Owczymi, ale w ostatnim kwadransie spotkania Rumuni trafili do siatki trzykrotnie zapewniając sobie trzy punkty. Dzięki zwycięstwu Rumuni awansowali na drugie miejsce w tabeli grupy, wyprzedzając Szwedów.