Serie A: Krzysztof Piątek znów strzela

Gol Krzysztofa Piątka z rzutu karnego zapewnił zwycięstwo Milanowi w meczu z Hellas Werona. W 21. minucie spotkania czerwoną kartkę obejrzał debiutujący w barwach beniaminka z Werony Mariusz Stępiński - relacjonuje Onet.

Aktualizacja: 16.09.2019 06:27 Publikacja: 16.09.2019 05:18

Dla Krzysztofa Piątka strzelony w 68. minucie z rzutu karnego gol, który przesądził o wygranej Milanu 1:0, był pierwszą bramką strzeloną w sezonie 2019/2020 w Serie A - czytamy w Onecie.

W sezonie 2018/2019 Piątek strzelił w Serie A 22 gole i był trzecim najlepszym strzelcem włoskiej ekstraklasy.

Porażka z Milanem to pierwsza przegrana klubu z Werony w tym sezonie. Do przegranej przyczyniło się to, że od 21 minuty Hellas musiało grać w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę po niebezpiecznym zagraniu nakładką obejrzał Mariusz Stępiński.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w 68. minucie, gdy Koray Gunter zablokował ręką strzał Hakana Calhanoglu. Rzut karny na gola pewnie zamienił Piątek.

W końcówce spotkania Piątek zdobył jeszcze drugiego gola, ale sędzia nie uznał go dopatrując się faulu na bramkarzu w sytuacji, w której Polak dobił do bramki strzał Calhanoglu.

W 90. minucie z boiska wyrzucony został Davide Calabria - i obie drużyny kończyły mecz w osłabieniu.

Milan po trzech seriach gier z sześcioma punktami na koncie zajmuje siódme miejsce w tabeli.