Francuzi byli uważani za faworytów rozgrywanego w Polsce turnieju. W fazie grupowej pokonali Arabię Saudyjską, Panamę i Mali, zachowując w dwóch pierwszych meczach czyste konto. W drodze do 1/8 finału Amerykanie przegrali z Ukrainą oraz odnieśli zwycięstwa nad Nigerią i Katarem.

Mecz w Bydgoszczy lepiej rozpoczęli Amerykanie. W 25 minucie po podaniu Richarda Ledezmy sam na sam z Albanem Lafontem wyszedł Sebastian Soto. Nie zmarnował okazji i było 1:0. Francuzi wyrównali jeszcze przed przerwą, gdy po podaniu od Moussa Diaby bramkę zdobył Amine Gouiri - relacjonuje Onet.

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy to Francuzi cieszyli się z prowadzenia. Nabil Alioui dobił odbity od słupka strzał Diaby'ego.

Piłkarze USA nie poddali się. W 74 minucie drugą bramkę zdobył Soto. Dziewięć minut później wynik meczu ustalił Justin Rennicks, wykorzystując błąd francuskiego bramkarza przy próbie łapania piłki.

Amerykanie zagrają o półfinał z pogromcą Urugwaju - Ekwadorem.

Francja - USA 2:3 (1:1)
Bramki: Gouiri (41), Alioui (55) - Soto (25, 74), Rennicks (83)