Dla Milika było to 9. i 10. trafienie w sezonie. Polski napastnik w ostatnich sześciu meczach Serie A trafił do siatki sześciokrotnie. W meczu z Bologną pokonał Łukasza Skorupskiego w 15. i 51. minucie dwa razy wyprowadzając Napoli na prowadzenie. Bologna za każdym razem jednak wyrównywała - gola na 2:2 zdobyła w 80. minucie spotkania. W 88. minucie gola na wagę trzech punktów dla Napoli zdobył jednak Dries Mertens.

Oprócz Milika 90. minut w barwach Napoli rozegrał Piotr Zieliński.

Trafienia na swoim koncie nie zapisał w sobotę dotychczasowy lider klasyfikacji strzelców Serie A Krzysztof Piątek - jego Genoa zremisowała 0:0 z Fiorentiną.

Tymczasem dwa razy do siatki w meczu z Sampdorią (z Karolem Linettym w składzie) trafił Cristiano Ronaldo, który dzięki temu ma już na koncie 14 trafień w tym sezonie Serie A - o jedno więcej niż Piątek. Juventus po 19 kolejkach ma na koncie 53 punkty - o 9 więcej niż Napoli.