Ekstraklasa: Legia Warszawa rozbija Miedź w Legnicy

Legia Warszawa wygrała na wyjeździe 4:1 z Miedzią Legnica w meczu 9. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Dzięki zwycięstwu mistrzowie Polski awansowali na trzecie miejsce w tabeli - relacjonuje Onet.

Aktualizacja: 23.09.2018 04:53 Publikacja: 23.09.2018 04:39

Bohaterem meczu był grający w drugiej linii Legii Cafu - Portugalczyk strzelił dwa gole i wypracował karnego, którego na bramkę zamienił Michał Kucharczyk. Czwartego gola dla Legii zdobył Carlitos, a honorową bramkę dla Miedzi strzelił Fin Petteri Forsell - czytamy w relacji Onetu.

Pierwszego gola w tym meczu zdobyła Miedź - po tym jak Artur Jędrzejczyk nabił Forsella, a piła odbiła się od Fina w taki sposób, że przelobowała Radosława Cieczniaka. Sędzia dopatrzył się jednak w tej sytuacji spalonego i gola nie uznał.

Legia odpowiedziała na to uznaną bramką - z prawej strony dośrodkował Carlitos, a z podania kolegi skorzystał Cafu.

W 40. minucie Miedź zdołała jednak wyrównać po tym jak Forsell z kilkunastu metrów zmieścił piłkę przy słupku bramki Cierzniaka.

W drugiej połowie niezwykle aktywny Cafu próbował strzału z lewej strony pola karnego, ale piłka odbiła się od ręki Rafała Augustyniaka i arbiter - po wideoweryfikacji - podyktował rzut karny. Kucharczyk uderzył piłkę z jedenastu metrów źle - słabo i w środek bramki, ale zdołała się ona prześlizgnąć między nogami rzucającego się w lewą stronę bramkarza Miedzi.

W 79. minucie do bramki Miedzi z ostrego kąta strzelił Carlitos, który otrzymał piękne podanie piętką od Dominika Nagy'ego.

Czwartego gola zdobył Cafu, który mocno uderzył z dystansu, a bramkarz Miedzi interweniował tak nieporadnie, że nie zdołał nawet trącić piłki.

Miedź Legnica - Legia Warszawa 1:4 (1:1)

Bramki: Petteri Forsell (41) - Cafu (23, 89), Michał Kucharczyk (56-karny), Carlitos (79)

Żółte kartki: Rafał Augustyniak, Marquitos, Kornel Osyra - Cristian Pasquato

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

Widzów: 5 875