Ronaldo strzelił pierwszego gola dla Juventusu. Juventusowi

Cristiano Ronaldo zdobył pierwszego gola dla Juventusu w sparingu, jaki pierwsza drużyna Juve rozegrała z rezerwami "Starej Damy".

Aktualizacja: 13.08.2018 05:22 Publikacja: 13.08.2018 05:11

W przedsezonowym sparingu Juventus wygrał z Villar Perosa (tak określa się grające w Primeraverze rezerwy Juventusu) 5:0, a Ronaldo, który w poprzednich sparingach Juve nie występował, zdobył gola już po 8 minutach spędzonych na murawie.

Były zawodnik Realu Madryt wykorzystał długie podanie Federico Bernadeschiego, nie dał się złapać w pułapkę ofsajdową i znalazł się sytuacji sam na sam z bramkarzem otwierając wynik spotkania.

Ronaldo miał swój udział również przy drugim golu - Portugalczyk po niskim dośrodkowaniu w pole karne naciskał na Riccardo Capelliniego, który w efekcie popełnił błąd i skierował piłkę do własnej bramki.

Były piłkarz Realu Madryt został zmieniony po pierwszej połowie spotkania, w którym na murawie pojawili się również dwaj inni piłkarze sprowadzeni latem przez Starą Damę - Emre Can i Leonardo Bonucci (ten drugi wrócił do Juve po zaledwie roku spędzonym w Milanie). Kapitan reprezentacji Portugalii w swoim pierwszym meczu w ekipie mistrza Włoch wystąpił jako środkowy napastnik w ustawieniu z trzema napastnikami - na skrzydłach asystowali mu Douglas Costa i Paulo Dybala.

Mecz z Villar Perosa tradycyjnie jest symbolicznym rozpoczęciem nowego sezonu dla drużyny aktualnego mistrza Włoch.