fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Chuligani z Poznania organizują zbiórkę na zatrzymanych kolegów

PGE Narodowy/ Darek Golik
W internecie trwa zbiórka na pomoc prawną dla chuliganów, którzy wtargnęli na murawę stadionu Lecha w Poznaniu w czasie meczu z Legią Warszawa. Jak poinformował Andrzej Borowiak, rzecznik poznańskiej policji, zatrzymanych zostało już 28 pseudokibiców, przy czym jeden został zwolniony bez postawienia zarzutów.

O zrzutce na zatrzymanych informuje "Głos Wielkopolski". "Środowisko kibiców Lecha jednak zupełnie nie zgadza się z przekazem medialnym dotyczącym niedzielnych wydarzeń i... organizuje zbiórkę środków na pomoc prawną dla zatrzymanych" - czytamy w dzienniku.

Gazeta cytuje wpisy z forów internetowych związanych z kibicami Lecha Poznań. "Media i wszelkiej maści urzędy, w tym Prokuratura i Policja próbują przekonać cały świat, że w Poznaniu na naszym stadionie doszło do tragicznych i chuligańskich wydarzeń. (...) Według naszych informacji zatrzymywani są wszyscy, którzy stali przy płotach lub byli w pobliżu. Zarzuty stawiane osobom zatrzymanym są delikatnie mówiąc dziwne" - czytamy w jednym z wpisów.

Autor dodaje, że kibice Lecha znani są z tego, że "nigdy nie zostawiają braci po szalu w potrzebie". "Nie mamy wpływu na przedstawione zarzuty, ale powinniśmy im pomóc, żeby byli godnie reprezentowani przeciw ogólnopolskiemu hejtowi, medialno-policyjnej manipulacji o skali wydarzeń przy Bułgarskiej" - twierdzi autor.

Jak zaznacza "Głos Wielkopolski", wpłatę na pomoc zatrzymanym zadeklarowało kilkadziesiąt osób.

W 77. minucie spotkania Lech Poznań - Legia Warszawa, przy stanie 2:0 dla Legii pseudokibice Lecha zaczęli wrzucać na murawę race i inne środki pirotechniczne doprowadzając do przerwania spotkania. Chwilę później na murawę wbiegła niewielka grupa pseudokibiców Lecha w kominiarkach, piłkarze obu drużyn zeszli do szatni, a sędzia zakończył mecz, którego wynik został następnie zweryfikowany przez Komisję Ligi ekstraklasy na walkower dla gości.

Jak poinformował Andrzej Borowiak, rzecznik poznańskiej policji, w sprawie zdarzeń na meczu Lecha z Legią zatrzymano dotychczas 28 osób.

- Spośród nich 27 zakwalifikowano do zarzutów. Jedna osoba zwolniona bez zarzutów. Stosowane sankcje do poręczenia majątkowe po 10.000 zł, zakazy stadionowe i inne. Dalsze identyfikacje i zatrzymania w toku - zapowiedział rzecznik.

Źródło: rp.pl/ Głos Wielkopolski
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA