Jak poprawić efektywność ochrony zdrowia

Stwierdzenie, że w systemie ochrony zdrowia jest za mało pieniędzy, to – jak mawiają klasycy – oczywista oczywistość. Powtarzanie tego nic nie da.

Publikacja: 29.11.2017 21:00

Jak poprawić efektywność ochrony zdrowia

Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

Czy w takim razie można zrobić coś innego? Tak. Pracodawcy RP udowadniają to w raporcie „Zdrowe oszczędności". Pieniędzy nie tylko jest bowiem za mało, ale też są one marnowane. To można zmienić.

Raport proponuje nowe podejście do kwestii ograniczeń finansowych. Zamiast liczyć na przyszłe i niepewne zwiększenie dostępnych środków, Pracodawcy RP znaleźli sposoby bardziej efektywnego wykorzystanie tego, co już jest do dyspozycji. Taka strategia jest standardem w działalności biznesowej. Raport udowadnia, że kryterium efektywności zastosowane w ochronie zdrowia również doskonale się sprawdza –z korzyścią przede wszystkim dla pacjentów. Kluczem do efektywności leczenia jest bowiem jego jakość, a i dla pacjentów liczy się ona najbardziej.

Pozostało 90% artykułu

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Opinie Ekonomiczne
Witold M. Orłowski: Gospodarka wciąż w strefie cienia
Opinie Ekonomiczne
Piotr Skwirowski: Nie czarne, ale już ciemne chmury nad kredytobiorcami
Ekonomia
Marek Ratajczak: Czy trzeba umoralnić człowieka ekonomicznego
Opinie Ekonomiczne
Krzysztof Adam Kowalczyk: Klęska władz monetarnych
Opinie Ekonomiczne
Andrzej Sławiński: Przepis na stagnację