fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jak poprawić efektywność ochrony zdrowia

Fotorzepa/Radosław Pasterski
Stwierdzenie, że w systemie ochrony zdrowia jest za mało pieniędzy, to – jak mawiają klasycy – oczywista oczywistość. Powtarzanie tego nic nie da.

Czy w takim razie można zrobić coś innego? Tak. Pracodawcy RP udowadniają to w raporcie „Zdrowe oszczędności". Pieniędzy nie tylko jest bowiem za mało, ale też są one marnowane. To można zmienić.

Raport proponuje nowe podejście do kwestii ograniczeń finansowych. Zamiast liczyć na przyszłe i niepewne zwiększenie dostępnych środków, Pracodawcy RP znaleźli sposoby bardziej efektywnego wykorzystanie tego, co już jest do dyspozycji. Taka strategia jest standardem w działalności biznesowej. Raport udowadnia, że kryterium efektywności zastosowane w ochronie zdrowia również doskonale się sprawdza –z korzyścią przede wszystkim dla pacjentów. Kluczem do efektywności leczenia jest bowiem jego jakość, a i dla pacjentów liczy się ona najbardziej.

Raport „Zdrowe oszczędności" powstał dzięki zbiorowej pracy ekspertów z różnych dziedzin. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią, prezentując fragmenty autorstwa najważniejszych spośród jego twórców....

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA