Andrzej Malinowski

Andrzej Malinowski: Świat to za mało

Polska to imperium, od którego cały świat chce pożyczać pieniądze. Bez środków z Unii Europejskiej doskonale sobie poradzimy. Czy nie brzmi to znajomo?

Andrzej Malinowski: Żarty niskich lotów

Jak zachęcić poważny biznes do inwestowania w Polsce? Pytanie ważne, gdy państwo robi wszystko, aby go do tego zniechęcić. Przekonać się o tym można już na Lotnisku Chopina na warszawskim Okęciu.

Andrzej Malinowski: Tam, gdzie stał Franco

Co łączy hiszpańskiego dyktatora, Donalda Tuska i Zbigniewa Ziobrę? Okazuje się, że więcej niż moglibyśmy sądzić!

Andrzej Malinowski: Ludzka twarz na zeszyt

„Polityka jest niemal tak samo ekscytująca jak wojna, tyle że bardziej niebezpieczna. Na wojnie bowiem można być zabitym tylko raz, a w polityce po wielekroć" – te słowa Winstona Churchilla dobrze opisują relacje między „dobrą zmianą" a Unią Europejską.

Andrzej Malinowski: Monty Pythona cd.

Latający cyrk Monty Pythona doczekał się godnych następców. Do miana tego pretenduje resort finansów z kolejnymi swoimi pomysłami. Problem w tym, że niestety mogą one być wdrożone w życie.

Czy będzie mniej niż zero?

Wojna z wolnymi mediami, niezależnymi sądami i kwestionowanie nadrzędności prawa unijnego ma swoją cenę. Zamiast 57 mld euro z Funduszu Odbudowy wygląda na to, że premier będzie mógł się pochwalić jedynie dobrym samopoczuciem koalicjanta.

Andrzej Malinowski: Sznur a samorządy

Jak rozwiązać problem głodu i bezrobocia? Niech głodni zjedzą bezrobotnych. A jak rozwiązać problem niezależnych i niepokornych?

Andrzej Malinowski: Nowy Wspaniały Świat

Dlaczego dobra zmiana od początku atakuje ludzi przedsiębiorczych, a promuje nieróbstwo? Odpowiedzi na to istotne pytanie powinni udzielić politolodzy i socjolodzy.

Andrzej Malinowski: Ustrój hołoty dla hołoty

Piotr Patkowski, ciągle jeszcze wiceminister finansów, ma niezwykły dar. Pojawia się, gdy rząd popada w tarapaty, a niezależni dziennikarze odbierają władzy „smak życia".

Andrzej Malinowski: „Nigdy z królami nie będziem w aliansach”

Pracodawcy są gotowi poprzeć Polski Ład – donoszą media. Tym, którzy tak uważają, warto przypomnieć słowa Winstona Churchilla: „Mieli do wyboru wojnę lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli i tak".