Andrzej Malinowski

Andrzej Malinowski

Andrzej Malinowski: To też kraj dla 50+

Za Tobą 50 lat. Jak każdy człowiek w tym wieku masz pewne problemy, ale im nie ulegasz. Codziennie rano wstajesz, ćwiczysz, podejmujesz nowe wyzwania. Wierzysz, że nadchodząca starość nie jest utraconą młodością, lecz nowym etapem szans i siły.

Andrzej Malinowski: Zakładnicy „szurów”

Rada Przedsiębiorczości kolejny raz apeluje do rządu o wypracowanie skutecznych rozwiązań walki z pandemią Covid-19. Coraz bardziej jednak przypomina to „wołanie na puszczy". Kolejnego lockdownu gospodarka może już nie wytrzymać.

Andrzej Malinowski: Powrót do przeszłości

Od wielu miesięcy u niektórych widać tęsknotę za czasami słusznie minionymi. Świadczy o tym np. propozycja cen regulowanych na wybrane artykuły spożywcze. Przebił ją jednak pomysł w stylu tzw. Społecznych Komisji Kontroli Cen.

Andrzej Malinowski: Gaz do dechy

Z dyktującymi ceny gazu jest jak z drogowcami. Zaskakuje ich zima. Niby wiadomo, że o tej porze roku ceny mogą iść w górę i że może padać śnieg, ale są zdziwieni i zaskoczeni.

Andrzej Malinowski: Witajcie w Polskim (nie)Ładzie

Z najnowszym projektem PiS jest jak z historią o studentach ekonomii i socjalizmie, którą opowiadać miał Milton Friedman. Ci pierwsi są jak polski rząd, który wmawia nam, że jego cudowny program wyrówna różnice pomiędzy pracą na etacie a działalnością gospodarczą. Nie dość, że nic nie wyrówna, to „ewentualny" zysk pożre galopująca inflacja.

Andrzej Malinowski: Rachunek za Świętego Mikołaja

„Jestem urzędnikiem państwowym i przyjechałem tu, by wam pomóc" – Ronald Reagan uważał te słowa za najstraszniejsze w języku angielskim. Tak samo brzmią one w innych językach, także polskim. A w te święta słyszeliśmy je częściej niż zwykle.

Andrzej Malinowski: Jak nie wiadomo o co chodzi…

„Jeśli działa, opodatkuj. Jeśli nadal działa, wprowadź regulacje. Jeśli przestało działać, subsydiuj" – kpił z polityki swoich konkurentów amerykański prezydent Ronald Reagan.

Andrzej Malinowski: Porażeni prądem

Złota zasada Murphy'ego, tego od słynnego prawa, głosi, że zasady określa ten, kto ma złoto. W Unii Europejskiej złoto to prawa do emisji dwutlenku węgla (CO2). Od nich zależy bowiem wysokość cen prądu.

Andrzej Malinowski: Szeptuchy albo meksykański szaman

Tydzień temu Partii zagrażał wróg zewnętrzny. Teraz okazuje się, że wróg czai się również w jej szeregach. I jak tu rządzić?

Andrzej Malinowski: Dziady i dziadostwo

Premier tropi winnych wysokiej inflacji. Zło, jak zawsze, czai się zarówno na Zachodzie, jak i na Wschodzie. Rządzący? Niewinni. „Choć naszą przyszłość cofnęli wstecz, inni szatani byli tam czynni...".