fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

.Nowoczesna

Nowoczesna: Odebrać Misiewiczowi medal

Bartłomiej Misiewicz
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Politycy Nowoczesnej jeszcze dziś zamierzają wystąpić do ministra obrony narodowej o odebranie Bartłomiejowi Misiewiczowi medalu "Za Zasługi dla Obronności Kraju", który otrzymał z rąk i na wniosek szefa MON

Posłowie Nowoczesnej uznali, że skoro komisja wewnętrzna Prawa i Sprawiedliwości stwierdziła, iż Bartłomiej Misiewicz "nie ma kwalifikacji do pełnienia funkcji w sferze administracji publicznej, spółkach Skarbu Państwa czy innych sferach życia publicznego", to nie spełnia również warunków, aby otrzymać tak wysokie odznaczenie.

Bartłomiej Misiewicz został odznaczony Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju w sierpniu ub. roku. Ta decyzja Antoniego Macierewicza wzbudziła oburzenie m.in. oficerów odznaczonych tym medalem, a politycy .Nowoczesnej już wówczas złożyli w tej sprawie interpelację. 

Medal „Za zasługi dla obronności kraju” według ustawy stanowi uznanie dla osób, które swoją pracą lub działalnością przyczyniły się do rozwoju i umocnienia obronności kraju (Wikipedia).

Odznaczenie posiada trzy stopnie - brązowy, srebrny i złoty, przy czym zasadą jest, że wyższe stopnie medalu przyznawane są osobom już wcześniej odznaczonych niższym jego stopniem. Bartłomiej Misiewicz decyzją Antoniego Macierewicza od razu otrzymał najwyższy stopień tego odznaczenia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA