fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nowe technologie

Emotikon z flagą Tajwanu usunięty z iPhone'ów w Hongkongu

Twitter
W aktualizacji systemu operacyjnego iOS do wersji 13.1, przeznaczonej dla użytkowników iPhone'ów w Hongkongu i Makau, dwóch specjalnych regionów administracyjnych w Chinach, Apple usunęło flagę Tajwanu spośród emotikonów z flagami państw dostępnych dla użytkowników telefonów Apple'a.

O sprawie pisze serwis qz.com, któremu nie udało się uzyskać od firmy Apple odpowiedzi, czy usunięcie flagi Tajwanu spośród emotikonów było efektem nacisków ze strony Pekinu.

Chiny uważają Tajwan za zbuntowaną prowincję będącą integralną częścią terytorium Państwa Środka. Pekin nie utrzymuje stosunków dyplomatycznych z krajami, które uznają Tajwan i w ostatnich latach prowadzi ofensywę dyplomatyczną zmierzającą do tego, by kolejne państwa świata wycofywały uznanie Tajwanu na rzecz nawiązania stosunków dyplomatycznych z Chinami.

Qz.com przypomina, że na iPhone'ach z których korzystają użytkownicy w Chinach emotikon z flagą Tajwanu jest niedostępny już od 2017 roku.

Obejście cenzury dotyczącej flagi Tajwanu jest jednak stosunkowo proste - wystarczy zmienić ustawienia regionalne wskazując, że jest się użytkownikiem spoza Chin, Hongkongu i Makau.

Źródło: qz.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA