fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Nagrody dla najlepszych szpitali w Polsce

123RF
14 grudnia ukaże się w „Rzeczpospolitej” ranking szpitali. To element ogólnopolskiej akcji „Bezpieczny szpital przyszłości”, którą od trzech lat prowadzi firma doradcza Idea Trade.

To już 14. edycja rankingu. Wydarzenie zostało objęte patronatem przez ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła. Ranking prowadzony jest przez Idea Trade i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

– Ranking powstaje na podstawie opracowanej przez nas i wysyłanej do szpitali ankiety – mówi Michał Bedlicki, zastępca dyrektora Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. – Ankieta zawiera niemal 300 pytań, m.in. o infrastrukturę szpitalną, jakość opieki, aspekty wpływające na komfort pobytu pacjenta w szpitalu, zakażenia, certyfikaty i sytuację finansową placówki.

Nowością tegorocznego zestawienia będą kategorie związane z powstaniem sieci szpitali. Uhonorowani zostaną dyrektorzy najlepszych szpitali w każdym z trzech poziomów podstawowego zabezpieczenia medycznego, a także dyrektorzy szpitali ze specjalistycznych poziomów zabezpieczenia medycznego – a więc szpitali dziecięcych, pulmonologicznych i onkologicznych oraz ogólnopolskich.

– Tradycyjnie dużym zainteresowaniem czytelników i samych szpitali cieszą się wyniki w poszczególnych województwach – mówi Marcin Malinowski z Idea Trade, firmy doradczej prowadzącej projekt „Bezpieczny szpital przyszłości – Ranking szpitali”. – Poza kategoriami wojewódzkimi oraz związanymi z siecią szpitali w tym roku nagradzamy także w oddzielnych kategoriach najlepsze szpitale zabiegowe monospecjalistyczne bez onkologicznych oraz szpitale niezabiegowe. Statuetka trafi także tradycyjnie do szpitala, który zanotował największy awans w zestawieniu.

Ranking cieszy się dużą popularnością i uznaniem nie tylko w środowisku lekarskim, ale także wśród pacjentów.

– To zestawienie jest unikatowe, pokazuje bowiem wiele obszarów oceny – dodaje Dariusz Szafrański z Idea Trade. – Dla pacjentów ważniejsza od sytuacji finansowej jest dostępność, skuteczność leczenia, jakość obsługi i komfort pobytu.

W ubiegłym roku najlepszym szpitalem w Polsce okazało się Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy. O tym, kto będzie zwycięzcą w tym roku, przekonamy się 14 grudnia. Publikacji rankingu w „Rzeczpospolitej” towarzyszy uroczysta gala, na której spotkają się najbardziej innowacyjni prezesi i dyrektorzy polskich szpitali. Relacja z gali znajdzie się na łamach „Rzeczpospolitej” 15 grudnia.

Za merytoryczną stronę rankingu odpowiada Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Organizatorem akcji „Bezpieczny szpital przyszłości”, której elementem jest ranking szpitali, jest firma doradcza Idea Trade.

Partnerami projektu „Ranking szpitali” są: PZU, TUW PZUW, Mentor SA, MedRisk, KGHM, Bank Gospodarstwa Krajowego, Ecolab, Europejski Instytut Miedzi i Grupa Adamed. i kancelaria radców prawnych Fortak&Karasiński. Partnerem medialnym jest „Rzeczpospolita”.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA