Paweł Łepkowski

Paweł Łepkowski: Pamiętamy o niemieckim ludobójstwie!

14 czerwca 1940 r. do niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Auschwitz, urządzonego na terenie przedwojennych polskich koszarów wojskowych, przybył pierwszy transport 728 mężczyzn, głównie polskich więźniów politycznych.

Czy Mikołaj Kopernik był Polakiem? Trzy nieścisłości w jednym zdaniu

To pytanie zawsze mnie oburzało. Jak można w ogóle kwestionować polską narodowość jednego z największych synów naszej ziemi? Przecież od dziecka powtarzano nam słynną rymowankę: „wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię, polskie wydało go plemię”.

Paweł Łepkowski: Czy Hunter Biden pogrzebie kampanię prezydencką w USA swojego ojca Joe Bidena?

Uznanie Huntera Bidena za winnego nielegalnego zakupu i posiadania broni palnej jest poważnym ciosem w kampanię wyborczą jego ojca Joe Bidena. Ale na tym nie koniec. Nadal nie są wyjaśnione powiązania finansowe syna prezydenta USA z rosyjskimi i ukraińskimi oligarchami.

Paweł Łepkowski: Nowy kryzys kubański? Joe Bidena czeka bardzo trudna próba

62 lata temu świat stanął na granicy atomowej zagłady. Teraz sytuacja może się powtórzyć i to w znacznie gorszym wydaniu. Czy zimna wojna wchodzi w fazę ostateczną?

Czy Ameryce grozi rozpad?

Czy najbliższe wybory prezydenckie w USA zainicjują drugą w historii secesję części amerykańskich stanów? Do niedawna mówiono o tym jedynie w formie żartu. Ale ostatnio taka koncepcja zaczyna przebijać się do poważnej debaty politycznej.

Lądowanie w Normandii. Dzień, który rozpoczął upadek Rzeszy

W amerykańskiej kryptografii wojskowej słowo „D-day” oznacza dzień, w którym zaczyna się jakaś operacja wojskowa. Podczas II wojny światowej wiele wydarzeń było tak oznaczanych w amerykańskich raportach. Jednak świat zapamiętał tylko jedno z nich, bo zmieniło ono los całej ludzkości.

Celebryci, którzy kochają Trumpa

Hollywood, podobnie jak całe amerykańskie społeczeństwo, zawsze było podzielone pod względem poglądów politycznych. Jednak żaden dotychczasowy kandydat na prezydenta USA nie budzi wśród celebrytów takich emocji jak Donald Trump.

Paweł Łepkowski: Fatalna polityka wahadłowa Ameryki wobec Izraela

Od 1948 r. bezpieczeństwo narodowe Izraela traktowano w Waszyngtonie niemal na równi z bezpieczeństwem narodowym USA. W tym roku coś pękło w relacjach obu państw. Czy naprawić to może zwycięstwo Donalda Trumpa w tegorocznych wyborach prezydenckich?

Paweł Łepkowski: Obywatel Trump uznany za winnego. I co z tego?

Donald Trump jest pierwszym byłym prezydentem USA, który został uznany za winnego w procesie karnym, ale nie jest pierwszym, któremu postawiono poważne oskarżenia kryminalne. Pięciu innym prezydentom stawiano znacznie poważniejsze zarzuty - pisze Paweł Łepkowski.

Adolf Eichmann – architekt Zagłady

1 czerwca 1962 r., 62 lata temu, w izraelskim więzieniu Ramla powieszony został Adolf Otto Eichmann. Była to pierwsza i jak dotąd ostatnia egzekucja w historii niepodległego państwa Izrael.