fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Izba Wydawców Prasy oburzona atakami "Wiadomości" TVP

Fotorzepa/ Darek Golik
Zarząd Izby Wydawców Prasy skierował list do przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego i przewodniczącego KRRiT Witolda Kołodziejskiego, w którym wyraziła oburzenie atakami "Wiadomości" TVP na redaktora naczelnego dziennika „Rzeczpospolita” Bogusława Chrabotę.

Zdaniem autorów listu materiały "są bezprecedensową personalną napaścią na szefa jednego z najważniejszych mediów w naszym kraju, wybitnego publicystę i redaktora, działacza opozycji demokratycznej w czasach PRL, współtwórcę niezależnych polskich mediów".

Zarząd Izby Wydawców Prasy zwraca uwagę Rady Mediów Narodowych i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, że "działania TVP nie sposób uznać za rzetelne, zgodne z etyką dziennikarską i misją mediów publicznych".

Czytaj także: Oświadczenie wydawcy "Rzeczpospolitej"

"TVP próbuje bowiem zdyskredytować red. Chrabotę uciekając się do niegodnych argumentów ad personam, odnoszących się do rodziny Bogusława Chraboty. Ataki na red. Chrabotę są powszechnie – przez środowisko dziennikarzy i wydawców – odbierane jako próba wywierania nacisku na niezależną prasę, tłumienie krytyki prasowej, odwet kierownictwa TVP za publikację w „Rzeczpospolitej” wyników sondażu, który pokazywał jak nisko Polacy oceniają rzetelność „Wiadomości”. Praktyki te przypominają działania propagandowe z najgorszych czasów w historii TVP" - czytamy.

Czytaj także: Bogusław Chrabota: Autolustracja. Opowieść o moim dziadku

"Zarząd IWP oczekuje, że RMN i KRRiT w trybie pilnym zajmą stosowne stanowisko w tej sprawie. Telewizja publiczna ma bowiem szczególne zobowiązania wobec społeczeństwa i powinna przestrzegać choćby podstawowych standardów pracy dziennikarskiej" - przekazał dyrektor generalny Marek Frąckowiak.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA