fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Opozycja chce odwołania Rachonia. TVP wydaje komunikat

YouTube
Partie opozycyjne chcą, by Telewizja Polska usunęła z funkcji prowadzącego program „Woronicza 17” Michała Rachonia. Centrum Informacji TVP wydało komunikat w tej sprawie.

Andrzej Halicki z PO, PIotr Misiło z Nowoczesnej i Adam Struzik z PSL opuścili studio programu "Woronicza 17" emitowanego przez TVP Info w proteście przeciwko poświęceniu dużej części programu doniesieniom Radia Szczecin ws. mieszkania wynajmowanego przez Stanisława Gawłowskiego, posła PO, który trafił do aresztu w związku z zarzutami korupcyjnymi.

Posłowie opozycji wyrazili oburzenie, że prowadzący program Michał Rachoń tyle czasu poświęca tabloidowemu - jak mówił Misiło - tematowi zamiast rozmawiać o zorganizowanym w Warszawie w sobotę Marszu Wolności. Czytaj więcej

Na zorganizowanej później konferencji prasowej politycy opozycji domagali się usunięcia Rachonia z funkcji prowadzącego program "Woronicza 17".

Dziś komunikat w tej sprawie wydało Centrum Informacji TVP.

"TVP oświadcza, że politycy nie mają wpływu na obsadzanie stanowisk redaktorskich w TVP, ani na dobór gości pojawiających się w audycjach telewizji publicznej. Program „Woronicza 17” jest jednym z najpopularniejszych na antenie TVP Info, a redaktor Michał Rachoń cieszy się sympatią wśród widzów- jest to dla nas najlepsza ocena programu" - przekazano.

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA