fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Amerykański rząd zablokował zakup Time Warnera

Bloomberg
Amerykański departament sprawiedliwości uniemożliwi przejęcie Time Warnera przez AT&T wytaczając firmom proces sądowy. Koncerny uważają to za posunięcie polityczne, wymierzone z należącą do Time Warnera krytykowaną przez Donalda Trumpa stację CNN.

Zdaniem amerykańskiego rządu planowana przez koncerny, warta 85 mld dol. fuzja nie przyniesie klientom zbyt wielu korzyści z technologicznego punktu widzenia, za to doprowadzi do wzrostu cen.

Przeciwnicy administracji Trumpa widzą za to w najnowszej decyzji polityczne tło – prezydent USA jeszcze w czasie swojej kampanii prezydenckiej sugerował, że fuzja może nie zyskać jego poparcia, wielokrotnie krytykował też należącą do Time Warnera stację telewizyjną CNN za jej liberalną linię redakcyjną.

W czasie publicznego wystąpienia Randall Stephenson, prezes AT&T powiedział m.in.: - Wiele było na rynku spekulacji odnośnie tego, czy nie chodzi właśnie o CNN i - szczerze mówiąc – sam tego nie wiem. Te pytania będą jednak powracać, bo jesteśmy świadkami gwałtownej zmiany zastosowania prawa antymonopolowego –oświadczył.

Fuzja AT&T z Time Warnerem była planowana na koniec tego roku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA