fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Siemoniak: Zamieszanie służy Kaczyńskiemu

Szef MON Tomasz Siemoniak
Fotorzepa/Łukasz Solski
- Kaczyński dobrze się czuje, zarządzając chaosem i budząc ogromne emocje. Kilka tygodni po wyborach powinno być uspokojenie i praca, a nerwy i napięcia są każdego dnia. Znów zaczęto rozmawiać o polityce i ogląda się do późna telewizje informacyjne. To służy Kaczyńskiemu – mówił Tomasz Siemoniak w Radiu ZET.

Tomasz Siemoniak zapowiedział, że będzie jutro o 12:00 obecny na demonstracji Komitetu Obrony Demokracji pod Trybunałem Konstytucyjnym. – Będę. Chcę, jako obywatel, zaprotestować przeciwko temu, co się dzieje – stwierdził.

Były wicepremier i minister obrony narodowej pochwalił to, że Ryszard Petru i Barbara Nowacka wezmą udział w demonstracji. – Bardzo się z tego cieszę, bo znane twarze przyciągają. Będę ja, będzie Schetyna, Trzaskowski i inni politycy PO. To dobry moment, żeby pokazać, że w ważnych sprawach dla Polski jesteśmy razem i nie ma co się tu ścigać – mówił kandydat na lidera Platformy.

Siemoniak stwierdził, że zamieszanie wokół Trybunału Konstytucyjnego pozwala PiS odwrócić uwagę od braku możliwości realizacji obietnic wyborczych. - To służy Jarosławowi Kaczyńskiemu. W tym zgiełku tonie informacja, że po obniżeniu wieku emerytalnego emerytury będą nawet 30 procent niższe, a dla frankowiczów to była tylko zapowiedź – mówił polityk. - Być może ten zgiełk służy przykryciu tego, że te obietnice wyborcze będą odkładane, albo po prostu nie będą realizowane - podkreślił.


Więcej na stronie Radia Zet

Źródło: Radio ZET
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA