fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Ksiądz Józef Kloch o aborcji po gwałcie: Druga trauma

W niedzielę pod Sejmem odbył się protest przeciwniczek zaostrzania prawa aborcyjnego
PAP, Jakub Kamiński
- Rozmawiajmy, w jaki sposób to prawo można poprawić i w jakich punktach. Głosują posłowie. Nie głosują biskupi - mówił w TVN24 były rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Józef Kloch komentując toczącą się obecnie w kraju dyskusję na temat ewentualnych zmian w ustawie regulującej kwestię aborcji w Polsce.

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Stop Aborcji" zbiera podpisy pod ustawą całkowicie zakazującą aborcji w Polsce (obecnie aborcja jest dozwolona w przypadku, gdy ciąża zagraża życiu matki, gdy badania wykażą iż płód jest prawdopodobnie ciężko uszkodzony lub gdy ciąża jest efektem gwałtu). Kościół stoi na stanowisku, że należy dążyć do pełnej ochrony życia poczętego i wskazuje, że kompromis z 1993 roku nie jest wystarczający.

- Nie chcemy dodawać do niezwykle traumatycznej sytuacji gwałtu, drugiej traumy, która nazywa się przerwanie ciąży - mówił ks. Kloch. Dodał, że Kościół zwraca się "do wszystkich ludzi dobrej woli, wierzących i niewierzących, aby podjęli działania mające na celu pełną, prawną ochronę życia nienarodzonych". - Jeśli można ulepszyć prawo, to trzeba starać się to zrobić - podkreślił.

Duchowny ubolewał nad tym, że na mocy obecnie obowiązującego prawa, można dokonać aborcji płodu w przypadku wykrycia wad genetycznych. - To jest czysta eugenika. To jest czyste powiedzenie: to dziecko może się urodzić, a tamto nie - ocenił.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA