fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Igrzyska w Tokio: Bez alkoholu w wiosce olimpijskiej?

Toshiro Muto
PAP/EPA
Organizatorzy igrzysk olimpijskich w Tokio rozważają czy wioska olimpijska w czasie igrzysk w Tokio nie powinna być wolna od alkoholu - co miałoby oznaczać, że alkoholu nie można byłoby spożywać w niej w miejscach publicznych.

W wiosce olimpijskiej w czasie igrzysk ma mieszkać ok. 11 tysięcy sportowców ze wszystkich państw świata i ok. 4,4 tysiąca paraolimpijczyków.

Organizatorzy mają do końca miesiąca poinformować o zasadach funkcjonowania wioski - w tym o tym czy będzie można w niej, w miejscach publicznych, spożywać alkohol.

Toshiro Muto, dyrektor tokijskiego komitetu organizacyjnego igrzysk przyznał, że zakaz spożywania alkoholu w pokojach przez sportowców mógłby być trudny do wyegzekwowania. Inaczej jest jednak z przestrzenią publiczną.

- Sytuacja, w której piliby (alkohol) w swoich pokojach - jest równoważna z sytuacją, gdy piliby go w swoim domu - powiedział Muto w rozmowie z japońskimi mediami.

Jak dodał zakazanie tego mogłoby być bardzo trudne.

Jeśli chodzi o zasady dotyczące spożywania alkoholu w miejscach publicznych decyzje mają zapaść do końca miesiąca.

W Tokio i kilku innych prefekturach Japonii do 20 czerwca obowiązuje stan wyjątkowy, w związku z czwartą falą epidemii koronawirusa, z którą mierzy się kraj.

W związku z sytuacją epidemiczną wiele barów i restauracji w kraju musi zamykać się wcześniej i nie może sprzedawać alkoholu. 

Na razie nie wiadomo czy stan wyjątkowy nie zostanie przedłużony.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA