fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Tesco rozważa sprzedaż kolejnych sklepów. Sieć kurczy się na świecie

Bloomberg
Sieć supermarketów Tesco poinformowała, że rozpoczęła przegląd swoich firm niektórych krajach azjatyckich.

Tesco nie wyklucza, że zdecyduje się na sprzedaż swoich firm w Tajlandii i Malezji - informuje agencja Reutera.

Brytyjska sieć handlowa jest w trakcie realizacji pięcioletniego planu naprawczego. Działania te mają ograniczyć dramatyczny spadek obrotów handlowych Tesco.

Z oficjalnego oświadczenia brytyjskiej sieci wynika, że przegląd dopiero się zaczął i nic nie jest jeszcze przesądzone.

Jeszcze w czerwcu  tego roku sieć przekonywała, że jest dobrze przygotowana do rozwoju w Azji, szczególnie w Tajlandii, gdzie widzi szansę na otwarcie nawet 750 nowych sklepów.

Tesco częściowo wycofuje się z Polski i rozważa taki ruch także w innych krajach europejskich, gdzie obroty spadły najmocniej.

W październiku tego roku siec poinformowała, że w naszym kraju chce się skupić na mniejszych sklepach. Decyzja ta oznacza sprzedaż lub przebudowę największych hipermarketów do formatu tzw. hipermarketów kompaktowych.

Według danych na koniec sierpnia 2019 Tesco miało w Polsce 345 sklepów.

Część sklepów Tesco ma przejąć niemiecka sieć Kaufland, która złożyła odpowiednie wnioski do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Ograniczenie działalności w Polsce oznacza też zwolnienia pracowników. W sierpniu wypowiedzenia dostało 2 tys. osób w całym kraju. Tesco poinformowało, że w miarę możliwości zaproponuje pracownikom objętym zwolnieniami grupowymi podjęcie pracy na innym stanowisku w innych jednostkach firmy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA