fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Zwolnienia grupowe w Tesco. W sierpniu wypowiedzenia dla ponad 2 tys. osób

Fotorzepa/Urszula Lesman
Zwolnienia grupowe w Tesco potwierdzone. Wypowiedzenia ma otrzymać już od sierpnia ponad 2 tys. osób - informuje portal Wiadomości Handlowe.

Pracę w ramach zwolnień grupowych stracą począwszy od sierpnia 2019 r. osoby zatrudnione w czterech hipermarketach sieci: w Żarach, Gliwicach, Rzeszowie i Tychach. Pracownicy mają otrzymać wypowiedzenia w terminie od 22 sierpnia do 31 października 2019 r.

Wiadomości Handlowe informują, że związkowcy z NSZZ „Solidarność" otrzymali już pismo z zawiadomieniem o zamiarze zwolnienia ponad 2,1 tys. osób, które zajmują zarówno stanowiska podstawowe (1923 osoby) jak i sprawujące nadzór nad pracownikami (231 osób).

Czytaj także: Tesco podniosło ceny 1000 artykułów. Bo brexit

Tesco informuje też, że w miarę możliwości zaproponuje pracownikom objętym zwolnieniami grupowymi podjęcie pracy na innym stanowisku w innych jednostkach firmy.

Przyczyną zwolnień w hipermarketach Tesco jest zamknięcie hipermarketów w Rzeszowie, Żarach, Gliwicach i Tychach.

Tesco postanowiło w Polsce przekształcić największe swoje hipermarkety w tzw. format hipermarketu kompaktowego. Brytyjska siec poinformowała także, że sprzeda osiem największych sklepów zlokalizowanych w Żarach, Tychach i Rzeszowie, a także w Bydgoszczy, Gdyni, Gorzowie Wielkopolskim, Piastowie i Warszawie.

Sieć zdecydowała się też na przecenę wielu towarów wszystkich swoich sklepach w Polsce, by zrobić miejsce na nowy asortyment.

To kolejne zwolnienia grupowe w Tesco Polska. Poprzednie, które objęły 1480 osób, zakończyły się z końcem lipca 2019. Zwolnienia wynikały z zamknięcia czterech nierentownych hipermarketów oraz likwidacji jednego z trzech centrów dystrybucyjnych sieci.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA