fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Kaufland chce kupić hipermarkety Tesco w Polsce

materiały prasowe
Niemiecka sieć, należąca do tego samego właściciela co Lidl, planuje kupić pięć hipermarketów brytyjskiej firmy w Polsce.

Kaufland złożył już odpowiednie wnioski do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Transakcja jest dość skomplikowana, Kaufland nie kupuje sklepów bezpośrednio od Tesco, tylko od spółek Snowfinch 19 sp. z o.o. II sp. k z siedzibą w Warszawie („Snowfinch 19 II SPK”) oraz Zodiac S.a.r.l. z siedzibą w Luksemburgu. 

Czytaj także:  Klient spędził prawie dwie doby w zamkniętym Kauflandzie 

Snowfinch 19 II SPK należy do Grupy 4fi której działalność skupia się przede wszystkim na bezpośrednich inwestycjach w nieruchomości, akcje i obligacje, venture capital i prowadzeniu siłowni. W chwili obecnej Grupa 4fi nie prowadzi żadnej działalności gospodarczej na terytorium Polski.

Zodiac z kolei należy do Grupy Origami, która skupia się na nabywaniu aktywów prywatnych, które są ulokowane w niepłynne struktury własnościowe i obciążone długiem, innymi ograniczeniami lub procesami sądowymi.

Kaufland chce kupić sklepy Tesco w Krakowie, Warszawie, Lublinie, Gdańsku i Wrocławiu. Są to pojedyncze placówki, a nie wszystkie placówki w danych miastach. Tesco informowało już, że chce wycofać sieć z największych skelpów, niektóre z nich znacząco zmniejszy, a część sprzeda.

Kaufland należy do międzynarodowej Grupy Schwarz. Grupa Schwarz poprzez sieci Lidl i Kaufland prowadzi działalność głównie w sektorze handlu detalicznego artykułami spożywczymi i przemysłowymi w ponad 30 krajach, a ponadto m. in. w zakresie zbiórki, handlu i wprowadzania do obrotu surowców wtórnych (marka PreZero). W Polsce Grupa Schwarz działa poprzez własne sieci Kaufland, Lidl i PreZero.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA