Piotr Mazurkiewicz

Piotr Mazurkiewicz

Dziennikarz ekonomiczny

Absolwent politologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, dziennikarz, publicysta.

Walka z dyskontami nie tylko na ceny żywności

Tanie sklepy to nie tylko Biedronka, Lidl czy Aldi. Konkurencję w produktach do domu, chemii i kosmetykach czy odzieży nakręcają również Pepco, Dealz czy Action.

Walka na ceny z dyskontami wychodzi poza żywność. Teraz odzież i wyposażenie domu

Tanie sklepy to nie tylko Biedronka, Lidl czy Aldi. Konkurencję także w produktach do domu czy odzieży nakręcają również Pepco, Dealz czy Action.

Grzegorz Pytko, Biedronka: To nie my rozpoczęliśmy ostrą walkę na obniżki cen

Pierwszy plakat z podium i koszykami cenowymi pokazała nasza droga konkurencja. Mamy 5 milionów klientów dziennie i ich liczba rośnie – mówi Grzegorz Pytko, Chief Commercial Officer sieci Biedronka.

Koniec hamowania wzrostu cen w sklepach. Co najmocniej drożeje?

Choć ceny nadal rosną, to w marcu były średnio już tylko 2,1 proc. wyższe niż przed rokiem. Powrót VAT na produkty spożywcze od kwietnia prawdopodobnie trend mocno odwróci.

Potężny cios w firmę Kaspersky w USA. Założyciel to barwna postać

Waszyngton chce zakazu używania oprogramowania firmy założonej przez absolwenta szkoły KGB. W Polsce antywirus Kaspersky Lab co prawda zniknął z dużych sklepów, ale nadal można go bez problemu kupić.

Nowa sieć dołączyła do wojny cenowej. Daje zniżki na karty Lidla i Biedronki

Sklepy Delikatesy Centrum chcą udowodnić, że okazje cenowe można upolować nie tylko w sieciach dyskontowych. Kupować taniej można z kartą Biedronki lub Lidla, pierwszego dnia z promocji skorzystało ponad 100 tys. klientów.

Firma Elona Muska łamie embargo? Terminale Starlink można kupić w Rosji

Terminale mają być pozyskiwane poprzez tajemniczy łańcuch dostaw, w którym biorą udział pośrednicy kupujący sprzęt na platformach takich jak eBay i wysyłający go do Rosji czy Sudanu.

Cyberoszuści coraz częściej biorą za cel polskich konsumentów

Średnio 1,8 tys. zł tracili Polacy, którzy w 2023 r. stali się celem ataku w internecie. To ponad dwa razy więcej niż w 2022 r. Skala zagrożenia rośnie. Jak się bronić przed oszustami?

Światowy szał na całkowite zaćmienie Słońca. NASA wyśle nawet rakiety

Zaćmienie Słońca będzie można obserwować głównie w Ameryce Północnej, gdzie rozkwitła turystyka szlakiem tego zjawiska. NASA w tym czasie chce wystrzelić trzy specjalne sondy, które zbadają zakłócenia w jonosferze i w ziemskiej komunikacji.

Polska w gronie muzycznych liderów. Głównie dzięki streamingowi

Nasz rynek muzyczny wart był w 2023 r. niemal 700 mln zł, o prawie 19 proc. więcej niż rok wcześniej. Wszystko dzięki muzyce w formie cyfrowej oraz winylom.