Piotr Mazurkiewicz

Piotr Mazurkiewicz

Absolwent politologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, dziennikarz, publicysta.

Amazon wprowadza darmowy abonament telefoniczny. Cios w operatorów komórek

Gigant e-commerce planuje wprowadzić dla abonentów programu Prime tanią lub nawet bezpłatną telefonię komórkową. Usługi mają być świadczone na bazie infrastruktury największych operatorów. Ci mają jednak wielkie obawy.

Na Allegro, Vinted, Amazon i OLX ruszają podatkowe łowy resortu finansów

Platformy takie jak Allegro, ale też OLX, będą musiały informować Ministerstwo Finansów o aktywnych sprzedawcach, także wynajmujących w ten sposób mieszkania. Chodzi głównie o tych unikających płacenia podatków.

Chipy i implanty mózgowe coraz bliżej. Spółka Muska warta już miliardy

Choć Twitter jest tylko cieniem dawnego siebie, inna spółka Elona Muska, Neuralink jest już wyceniana już na 5 mld dol. Mózgowy chip miliardera ma pomóc leczyć paraliż, ale i otyłość, autyzm, depresje czy schizofrenię.

Apple w mieszanej rzeczywistości. Premiera niezwykłych gogli

Koncern rzuca wyzwanie firmom Meta i Microsoft. Apple wchodzi do branży gogli rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości, prezentując Apple Vision Pro.

Czy sztuczna inteligencja zagrozi ludzkości? Te filmy trzeba traktować poważnie

Kino pełne jest przykładów przepowiedni zagłady wywołanej systemami opartymi na AI od „Terminatora” czy „Matrix” poczynając. Naukowcy coraz częściej zaczynają je traktować jako realne scenariusze.

Skórzana kurtka i bilion dolarów. To prawdziwy król sztucznej inteligencji

Prezes Nvidii Jensen Huang powtarza, że teraz wszyscy mogą być programistami, bo komputery zrobią wszystko za nich. Od czasu premiery Chat GPT jego spółka podwoiła swoją wartość.

Cydr wraca na stoły w wielkim stylu

Jako jeden z największych producentów jabłek wiele razy Polska przegapiła szanse wypromowania tego trunku. Ale i tak łapie on teraz drugi oddech.

W płatnościach rewolucja, ale Polacy i tak wolą gotówkę

Wciąż za najbezpieczniejszą metodę płacenia za e-zakupy uważamy pobranie czy przelew. Niewiele się na tym polu zmienia.

Amerykanie szpiegują rosyjskie telefony? FSB: atak nieznaną wcześniej metodą

Tysiące iPhone'ów, w tym funkcjonariuszy publicznych, zostało zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem, by przechwycić poufne dane użytkowników – twierdzą rosyjskie służby.

Znana amerykańska sieć restauracji wchodzi do Polski

Popeyes otworzy swoją pierwszą restaurację w w lipcu we Wrocławiu. Póki co nie informuje o planach uruchamiania kolejnych lokali w naszym kraju.