Piotr Mazurkiewicz

Piotr Mazurkiewicz

Absolwent politologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, dziennikarz, publicysta.

Polacy oszczędzają, ale nie na podróżach

Choć konsumenci mocno złapali się za kieszenie, to jednak nie odmawiają sobie wszystkiego. Tylko w Polsce liczba lotów krótkodystansowych wzrosła tego lata o ponad 40 proc.

Rząd dobija gastronomię. Do rosnących kosztów dojdzie nowy podatek

Branża nie pozbierała się jeszcze po pandemii, a teraz do rosnących cen surowców oraz zwłaszcza energii rząd chce firmom dołożyć dodatkowy podatek.

USA: Właściciele małego sklepu w New Jersey stworzyli potężną piramidę finansową

Trzech inwestorów z firmy z jednym sklepem w małym miasteczku w New Jersey stworzyło piramidę, wartą w pewnym momencie 100 mln dol. Teraz czekają na sądowe wyroki za oszustwo.

Koniec zakupów na zapas. Teraz Polacy robią szturm na promocje

Tylko 38 proc. Polaków przyznaje, że wciąż robi większe zakupy, niż potrzebuje na bieżąco. Zdecydowanie zwracają się za to w stronę sklepowych promocji.

Paczki z Chin uciekają przed VAT. KE szykuje zmiany przepisów

Większość zakupów z azjatyckich serwisów internetowych wciąż trafia do Europy nieopodatkowana. Polscy sprzedawcy skarżą się na nieuczciwą konkurencję, a Komisja Europejska szykuje zmiany przepisów, by uszczelnić dziurawy system.

Coraz więcej kradzieży w sklepach. Zabezpieczenia nawet na maśle i cukierkach

Sklepy znów coraz mocniej inwestują w najróżniejsze zabezpieczenia przeciwkradzieżowe. Zabezpieczenia są już teraz nie tylko na elektronice czy ubraniach, ale nawet produktach spożywczych jak masło czy słodycze.

Jeff Bezos znów przed sądem. Czy Amazon oszukuje użytkowników?

Okazją do ponownego wezwania miliardera nie są jednak kwestie rozwodowe, a postępowanie dotyczące nieprawidłowości w programie lojalnościowym Prime.

Facebook i Instagram śledzą iPhone'y. Jest pozew

Mimo wprowadzenia przez Apple specjalnych narzędzi zapobiegających zbieraniu danych o użytkownikach, aplikacje koncernu Meta nic sobie z tego nie robią i łamią zabezpieczenia.

Modowi potentaci tracą markę znanego rapera

Muzyk Kanye West, czyli twórca jednej z najgorętszych marek odzieży i obuwia zdecydował skończyć współpracę z koncernami GAP oraz Adidas.

Galeria Mokotów zmienia nazwę. Kultowe centrum w nowych barwach

Kilka lat po zmianie nazwy przez właściciela i innej stołecznej galerii, Arkadii, teraz także Galeria Mokotów będzie nazywała się Westfield Mokotów.