Piotr Mazurkiewicz

Piotr Mazurkiewicz

Absolwent politologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, dziennikarz, publicysta.

Bill Gates o teoriach spiskowych i miłości. „Wolę szczepionki niż podróż na Marsa"

Miliarder i założyciel Microsoftu kpi z Elona Muska czy Jeffa Bezosa, którzy wydali ogromne sumy na podróże w kosmos. Dziwi się, że został twarzą teorii spiskowych dotyczących Covid-19 i szczepionek. Jest sceptyczny wobec AI.

Dziś mogą być problemy z obiadem. Część kurierów zapowiada strajk

Część kurierów dostarczających zamówienia z Pyszne.pl zapowiada na dzisiaj protest. Firma nie spodziewa się jednak kłopotów z dostawami.

Magdalena Piróg, prezes Da Grasso- Pizza to danie dla każdego

Nie chcę powiedzieć, że kryzysy są korzystne, ale nadal silnie rośniemy – mówi Magdalena Piróg, prezes pizzerii Da Grasso.

Depresja Polaków kosztuje już dwa miliardy. Problem może się nasilić

Już 72,8 proc. z nas wykazuje objawy pogorszenia się stanu psychicznego. 47 proc. zauważyło je dopiero po fali podwyżek cen czy rat kredytów. Dlatego stan ten szybko się nie poprawi.

Inflacja czy oszustwo? Artykuły spożywcze maleją w oczach

Wzrost kosztów przygniata firmy, które zmniejszają wagę produktów, by uniknąć podwyżek. Mogą to robić, ponieważ większość klientów i tak nie czyta etykiet, sprawdza tylko cenę.

Netflix podał nowe zasady współdzielenia konta. Sprawdzi lokalizację i zablokuje

Potentat streamingowy ostro zabiera się za ograniczanie opcji dzielenie konta przez użytkowników korzystających z jednego abonamentu w różnych lokalizacjach. W razie złamania zasad będzie blokował konta.

Księgarnie przegrywają z dyskontami i internetem

W 12 lat zniknęła niemal co trzecia, a tempo ich zamykania przyspieszyło. Tracą klientów na rzecz internetu, ale też sklepów spożywczych. Tylko Biedronka sprzedała w 2022 roku ok. 13,5 mln książek.

Zmniejszanie wagi produktów. Jak sklepy żerują na ludzkich przyzwyczajeniach

Zmniejszanie wagi produktów nie jest zjawiskiem nowym, jednak przy tak mocno rosnących cenach zdecydowanie przybrało na sile – mówi Andrzej Faliński, prezes Forum Dialogu Gospodarczego.

Załamanie sprzedaży telewizorów. Jakie modele kupują Polacy?

Polacy kupili mniej telewizorów mimo mundialu i boomu wywołanego zmianą standardu telewizji naziemnej. Ten rok może być dużo trudniejszy.

Niemal 40 procent e-sklepów manipuluje klientami

148 z 399 skontrolowanych sklepów internetowych wprowadzało klientów w błąd by nieuczciwie zmusić ich do zakupów.