fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekologia

Greta Thunberg: Moja siostra otrzymuje pogróżki, jest zastraszana

Greta Thunberg w Denver na proteście "Piątki dla przyszłości"
AFP
Greta Thunberg ujawniła, że jej proekologiczna działalność jest przyczyna zastraszania i nękania jej młodszej siostry. 16-letnia aktywistka opowiedziała o tym szwedzkiemu dziennikowi „Dagens Nyheter”.

Thunberg powiedziała, że najlepszym sposobem poparcia dla niej byłoby wsparcie jej młodszej siostry. - Ta, która cierpi, to moja siostra. Ma 13 lat i była systematycznie zastraszana, grożono jej i ją nękano - powiedziała w rozmowie z „Dagens Nyheter”.

- Ludzie, którzy piszą do mnie groźby i hejt, robią to też całej rodzinie, nawet jej - dodała. - Różnica między mną a moją rodziną, która została w domu, jest taka, że ja zawsze podróżuję, jestem niedostępna - mówiła.

Thunberg zauważyła również, że różni ludzie często oferują jej pomoc, tymczasem jej siostra „nie ma żadnego wsparcia”. Na pytanie, jakie wsparcie można zaoferować, aktywistka stwierdziła: - Najlepszym sposobem, aby mi pomóc w tej chwili, jest wsparcie mojej siostry. Nie dlatego, że jest moją siostrą, ale dlatego, że jest cudowną i silną osobą - przekonywała.

16-latka powiedziała też szwedzkiej gazecie, że sama nigdy nie spotkała się z negatywnymi bezpośrednimi wypowiedziami pod jej adresem, ale w czasie pierwszych dni jej zeszłorocznego strajku szkolnego kilka osób krzyczało na nią.

Jak pisze amerykański „Newsweek”, o tym, że rodzina Thunberg spotyka się z nienawiścią, świadczy choćby komentarz na Facebooku pewnego nauczyciela ze stanu Iowa, który żałował, że nie ma karabinu snajperskiego. Aktywistka odwiedzała wówczas Iowa City.

Z kolei stacja Fox News musiała w zeszłym miesiącu przeprosić, gdy gość telewizji Michael Knowles nazwał Thunberg „chorym psychicznie dzieckiem ze Szwecji”.

Źródło: rp.pl/ Newsweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA