fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Włochy: 98-latek zdał egzaminy gimnazjalne

adobestock
Salvatore "Felicino" Piredda zdał w tym tygodniu egzaminy gimnazjalne z maksymalnymi ocenami. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że Włoch ma 98 lat.

Włoski senior otrzymał specjalne pozwolenie na powrót do szkoły w zeszłym roku, po tym, jak zadeklarował, że od dawna marzył o zdobyciu świadectwa ukończenia szkoły średniej.

Po roku nauki (chodził do szkoły trzy dni w tygodniu), zdał w tym tygodniu egzaminy końcowe, wraz ze swoimi... 13-letnimi kolegami z klasy. Osiągnął maksymalny wynik 10 na 10 punktów - podaje "La Repubblica". - To był niezapomniany rok - mówił uradowany 98-latek.

Urodzony w małym miasteczku Pula na Sardynii w 1921 r. Piredda porzucił szkołę w wieku 13 lat. Musiał pójść do pracy. Następnie został mechanikiem maszyn górniczych, walczył w II wojnie światowej, a po jej zakończeniu trafił do fabryki włókienniczej. Ale zawsze żałował, że nie ukończył edukacji.

- Moja historia jest formą rewanżu dla mojego ojca, który 90 lat temu powiedział mi: „Dzięki szkole nigdzie nie zajdziesz, zostań tutaj i pracuj - tłumaczył w zeszłym roku Piredda, gdy zapisywał się do gimnazjum. - To nie jest zarzut - zastrzegł. - W tamtych czasach był to rodzaj poświęcenia, którego musieliśmy podjąć, my mieć co włożyć do garnka - dodał.

Źródło: rp.pl/ thelocal.it
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA