fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja i wychowanie

Sąd zablokuje matury? Jest pozew licealisty

Fotorzepa, Łukasz Solski
Tymon Radzik, maturzysta z Liceum im. Stanisława Staszica w Warszawie, pozywa ministra edukacji za to, że nie odwołując egzaminów maturalnych, naraża jego zdrowie i życie. W sądzie złożył też wniosek o zabezpieczenie swoich roszczeń - informuje tokfm.pl.

Licealista chce nakazania szefowi resortu edukacji przesunięcia terminu matur. - Wnoszę o to, by sąd nakazał Ministrowi Edukacji Narodowej niezwłocznie podjąć skuteczne działania, zmierzające do nieprzeprowadzenia egzaminu maturalnego w dniach 4 - 22 maja - mówi  Tymon Radzik cytowany przez tokfm.pl. - Ministerstwo, biorąc odpowiedzialność za życie i zdrowie dziesiątek tysięcy młodych ludzi, ale również nauczycieli, którzy musieliby taki proces maturalny zorganizować, powinno podjąć jasną i czytelną decyzję, poinformować maturzystów i nauczycieli, jakie są możliwe scenariusze rozwoju sytuacji - dodaje licealista.

Na podobne działanie zdecydowali się także uczniowie z Ruchu Protestujących Maturzystów.

W związku z epidemią koronawirusa decyzje o odwołaniu egzaminów kończących szkoły średnie podjęto m.in. we Francji i Wielkiej Brytanii. W Polsce decyzja jeszcze nie zapadła.

Czytaj także:

Źródło: tokfm.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA