Reklama

Prezydent Korei Południowej po raz pierwszy od dekady przyjedzie do Pjongjangu

Prezydent Korei Południowej Moon Jae-in ma w przyszłym miesiącu odwiedzić północnokoreańską stolicę Pjongjang, gdzie spotka się z przywódcą północnokoreańskiego reżimu Kim Dzong Unem.

Aktualizacja: 13.08.2018 20:10 Publikacja: 13.08.2018 19:50

Prezydent Korei Południowej po raz pierwszy od dekady przyjedzie do Pjongjangu

Foto: AFP

qm

Będzie to pierwsza wizyta głowy państwa północnokoreańskiego w stolicy Korei Północnej od przeszło dekady. Ostatni raz doszło do tego w 2007 roku, gdy prezydentem Południa był Roh Moo-hyun, który był zwolennikiem "słonecznej polityki" zbliżenia z KRLD.

Moon Jae-in już dwukrotnie spotykał się w tym roku z Kim Dzong Unem. Dwa poprzednie szczyty, w kwietniu i w maju, odbyły się w granicznej wiosce Panmundżom.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Kraj
Centrum Kontroli Misji Satelitarnych już łączy się z satelitami. Z Warszawy w kosmos
Materiał Partnera
Myśliwi mają w kraju szereg ważnych zadań
Kraj
Ostatnie dni głosowania w Budżecie Obywatelskim Mazowsza
Materiał Partnera
Czy myśliwi są potrzebni?
Reklama
Reklama