fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

MON "nie przyjmuje do wiadomości" wyjaśnień attache

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Ministerstwo Obrony Narodowej nie przyjmuje do wiadomości wyjaśnień złożonych dziś przez attache wojskowego ambasady Niemiec, dotyczących wypowiedzi minister Ursuli von der Leyen - oznajmiła rzeczniczka polskiego MON.

Attache wojskowy ambasady Niemiec stawił się dziś w resorcie obrony na żądanie Antoniego Macierewicza. Dyplomata tłumaczył się ze słów niemieckiej minister obrony Ursuli von der Leyen, które przez szefów MON i MSZ zostało uznane za ingerencję w wewnętrzne sprawy Polski. Von der Leyen stwierdziła wówczas m.in., że należy "wspierać ten zdrowy demokratyczny opór młodego pokolenia w Polsce".

Attache tłumaczył z kolei, że słowa niemieckiej minister zostały wyrwane z kontekstu, ponadto padły podczas talkshow z jej udziałem, a niemiecka polityka zagraniczna nie jest kształtowana w takich programach.

- Ministerstwo Obrony Narodowej nie może przyjąć do wiadomości tych wyjaśnień. MON uważa, że jest niedopuszczalnym, że minister państwa-członka Sojuszu Północnoatlantyckiego pochwala, wzywa członków drugiego państwa do działań antyrządowych - oznajmiła rzeczniczka MON.

Po spotkaniu rzeczniczka ambasady niemieckiej wyraziła nadzieję, że złożone przez attache wyjaśnienia "kończą sprawę".

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA