fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dane gospodarcze

JP Morgan obniża prognozę PKB Stanów Zjednoczonych

Fotorzepa, Kuba Kamiński
Ekonomiści z JP Morgan prognozują, że w II kwartale wzrost PKB w Stanach wyniesie 1 proc. w porównaniu z wcześniejszą prognozą na poziomie 2,25 proc. i znacznie poniżej 3,2 proc. odnotowanych w I kwartale.

Amerykański Departament Handlu opublikował w piątek raport, z którego wynika, że zamówienia na dobra trwałego użytku w USA w kwietniu 2019 r. spadły o 2,1 proc. głównie za sprawą znacznych spadków zamówień na samoloty i pojazdy silnikowe.

- Kwietniowy raport na temat dóbr trwałych był zły. Dodając do tego marny raport sprzedaży detalicznej z kwietnia, można twierdzić, że wzrost aktywności gospodarczej w II kwartale gwałtownie się obniży w stosunku do I kwartału - napisali ekonomiści JP Morgan.

Słabe dane dotyczące gospodarki USA przyczyniły się do spadków na rynku akcji i zakupu amerykańskich obligacji, co spowodowało spadek rentowności do najniższych poziomów od 2017 r.

Ekonomiści JP Morgan twierdzą, że kluczowe ryzyko, jakie widzą dla wzrostu gospodarczego w USA, to niepewność związana z wojną handlową, wpływ na nastroje biznesowe i globalne spowolnienie gospodarcze.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA