Dominik Osowski

Na rynku kredytów hipotecznych doszło do tąpnięcia

Najnowsze dane Biura Informacji Kredytowej pokazują ogromny spadek liczby udzielanych hipotek. Liczba przyznanych kredytów zmalała o 38,7 proc. rok do roku, a ich wartość wyniosła 5,14 mld zł, co oznacza spadek o 32,5 proc.

Bitcoin po 10 tys. dolarów? Tak przewiduje znany amerykański inwestor

Kryptowaluty w tym roku radzą sobie fatalnie. Nie pomagają nastroje na rynkach finansowych, gdzie inwestorzy obawiają rosnącej inflacji, zacieśniania monetarnego i spowolnienia gospodarczego.

PKO BP: ponad 1,4 mld zł zysku w I kwartale

Największy polski bank zwiększył wyniki w I kwartale. Pomaga m.in. wzrost stóp procentowych, który pozytywnie wpływa na wynik odsetkowy. Na początku dzisiejszej sesji notowania PKO BP spadają o 2,8 proc., jednak pod presją są wszystkie sektory na GPW, co ma związek z negatywnymi nastrojami na zagranicznych parkietach.

Rząd spieszy na ratunek kredytobiorcom

Pojawiają się głosy, że wakacje kredytowe należy zawęzić do osób najbardziej potrzebujących, m.in. aby ograniczać proinflacyjny wpływ tej ingerencji.

Banki: ogromne zyski dzięki podwyżkom stóp procentowych

Sektor bankowy dzięki podwyżkom stóp procentowych znacząco zwiększa wynik odsetkowy, co przekłada się na ogromny zyski. W samym I kwartale zyski wzrosły o 140 proc. rok do roku.

Wyniki mBanku pozytywnie zaskoczyły

WIG-banki świeci dziś na czerwono, jednak notowania mBanku rosną o ponad 3 proc. Spółka jest liderem pod względem wzrostów w WIG20. Wyniki w I kwartale okazały się być lepsze od prognoz.

BOŚ: wynik z odsetek najwyższy od lat

Zysk netto grupy BOŚ w minionym kwartale wyniósł 23,4 mln zł w porównaniu z 2,1 mln zł zysku w analogicznym okresie rok wcześniej. Na początku środowej sesji akcje banku znajdują się w okolicy wtorkowego zamknięcia.

Wakacje kredytowe podtrzymają inflację

Na rządowej pomocy kredytobiorcy dużo nie zyskają. Sporo zapłacą za to banki, a ceny i tak wzrosną.

Spowolnienie i rządowe plany biją w banki

Tylko w tym roku 1,4 mld zł trafi do Funduszu Wsparcia Kredytobiorców. Jednak w przyszłym roku może nie być potrzeby dalszego jego zasilania, bo pieniądze nie zostaną w całości wykorzystane.

Morawiecki przedstawił szczegóły wsparcia kredytobiorców

Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przedstawił trzy filary wsparcia osobom, które posiadają kredyt w złotych. W planach rządu jest też wymuszenie na bankach wzrostu oprocentowania depozytów.