Dominik Osowski

Europejskie indeksy idą w górę, choć zyski spółek spadają

Oczekiwania dotyczące polityki luzowania monetarnego przez Europejski Bank Centralny okazują się dla inwestorów ważniejsze niż sezon publikacji wyników.

Tąpnięcie na rynku hipotek. Rynek kredytów wyraźnie hamuje

Wzrost stóp procentowych, a w konsekwencji niższa zdolność kredytowa Polaków, obniżają popyt na hipoteki.

Nieoczekiwany efekt rządowych wakacji kredytowych

Już wkrótce klienci banków będą mogli składać wnioski o wakacje kredytowe. Pojawiły się obawy, że może to pogorszyć ich ocenę kredytową i wpłynąć na możliwość późniejszego zaciągnięcia nowego zobowiązania.

Millennium: 140 mln zł straty

Bank Millennium odnotował w II kwartale 140,3 mln zł skonsolidowanej straty netto, w porównaniu z 200,3 mln zł straty w analogicznym okresie rok wcześniej.

Kryptowaluty wstają z kolan. Czy to koniec bessy

Ostatnie dni przyniosły poprawę nastrojów na rynku kryptowalut. Cena bitcoina znalazła się w środę na najwyższym poziomie od ponad miesiąca. Mniejsze tokeny w kilka dni zdrożały o kilkadziesiąt procent.

Bank Pocztowy: zysk mimo wakacji kredytowych

Bank Pocztowy oszacował, że wakacje kredytowe spowodują jednorazowe obniżenie wyniku brutto banku za lipiec 2022 roku o ok. 46-55 mln zł. Jednak w efekcie wypracowania bardzo dobrych wyników w I półroczu tego roku, Bank Pocztowy wygeneruje w całym 2022 r. zysk netto.

UOKiK stawia zarzuty pięciu bankom. Nie zwracały skradzionych pieniędzy

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta postawił zarzuty pięciu bankom, które odmówiły klientom zwrotu pieniędzy skradzionych z ich kont, za co grozi im maksymalna kara w wysokości 10 proc. obrotów firmy.

Stopy w Szwajcarii będą rosły. Poczują to frankowicze

Wysoki kurs franka szwajcarskiego i wzrost stóp procentowych przekładają się wprost na poziom rat kredytów frankowych, co jest wyraźnym impulsem dla frankowiczów do podjęcia działań.

Szwajcaria: kolejna podwyżka stóp przesądzona?

Gazeta „Schweiz am Wochenende” podała, że szwajcarski bank centralny (SNB) planuje podwyżkę stóp procentowych o 0,5 pkt proc. na następnym posiedzeniu zaplanowanym 22 września.

Banki szacują koszty wakacji kredytowych

Już za kilkanaście dni klienci banków posiadający kredyt hipoteczny w złotych będą mieli możliwość skorzystania z wakacji kredytowych. Dla banków oznacza to miliardowe koszty. mBank, ING Bank Śląski i PKO BP już poinformowali, jak mocno odbije się to na ich wynikach.