Dominik Osowski

WIG20 pod kreską

Siłę byków było widać w piątek na głównych parkietach w Europie. Niestety popyt nie dopisywał w Warszawie.

Wyrównany start na GPW

Mimo wzrostów na zagranicznych rynkach, polski indeks blue chips otworzył się w piątek w okolicy czwartkowego zamknięcia.

Współpraca parkietów Trójmorza

W czwartek rozpoczęła się II Konferencja Giełd Trójmorza, podczas której przedstawiciele giełd i instytucji rozmawiają o współpracy w zakresie rozwoju rynku kapitałowego.

Decyzja RPP dała paliwo do wzrostów

Środowa sesja dla WIG20 mogła zakończyć się o wiele gorzej, gdyby nie notowania banków. Sytuacja na zagranicznych rynkach nie sprzyjała, bowiem większość indeksów wyraźnie traciła.

Niedźwiedzie na prowadzeniu

WIG20 ma za sobą serię wzrostów, jednak początek dzisiejszego handlu pokazuje, że niedźwiedzie mogą ją przerwać.

Awaria uszczupliła kapitalizację Facebooka

Facebook oraz należące do spółki aplikacje Instagram i WhatsApp w poniedziałek przestały działać na ponad sześć godzin, co jest największą awarią amerykańskiego giganta od 2008 r. Notowania Facebooka spadły o blisko 5 proc., a majątek Marka Zuckerbera stopniał o ponad 6 mld USD.

WIG20 uratowany dzięki bankom

Większość zagranicznych indeksów świeciła w piątek na czerwono. WIG20 opierał się jednak podaży dzięki rosnącym notowaniom banków.

Nowy miesiąc, nowa szansa dla niedźwiedzi

Podczas pierwszej sesji w październiku przewagę mają sprzedający. WIG20 ponownie schodzi poniżej bariery 2300 pkt. Nic dziwnego, bowiem indeksy w USA i Azji również były minusie.

Goldman Sachs: analityk z Warszawy oskarżony o insider trading

Były analityk Goldman Sachs, pracujący w warszawskim oddziale tego banku został oskarżony przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) o wykorzystywanie poufnych informacji. Dzięki insider tradingowi zarobił ponad 471 tys. USD.

Ryzyko niewypłacalności rządu USA

Prezes największego banku Ameryki przygotowuje się na możliwą niewypłacalność rządu USA. A sekretarz skarbu Janet Yellen ostrzegła, że administracji zabraknie pieniędzy już 18 października.