fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Danwood wejdzie na giełdę

materiały prasowe
Według naszych informacji fundusz Enterprise Investors prowadzi zaawansowane prace nad debiutem producenta drewnianych domów.

Chodzi o wyjście funduszu z rozpoczętej niemal dokładnie cztery lata temu inwestycji – Danwood nie potrzebuje dokapitalizowania, nie należy więc się spodziewać emisji akcji.

– Rozważamy różne opcje strategiczne dla spółki. Naszym zdaniem takie firmy jak Danwood, które co roku rosną o 20–30 proc., a do tego generują gotówkę i wypłacają dywidendę, są idealnym kandydatem na warszawski parkiet – komentuje Sebastian Król, partner w Enterprise Investors, odpowiedzialny za inwestycję w Danwood. – Przeprowadziliśmy 34 oferty publiczne spółek na giełdach w Warszawie, Pradze i Nowym Jorku, co sprawia, że jesteśmy drugim po Skarbie Państwa „dostarczycielem spółek" na warszawski parkiet. W tym roku przeprowadziliśmy jeden z najbardziej spektakularnych debiutów ostatnich lat, Dino Polska, a niecały miesiąc temu podzieliliśmy się naszymi planami upublicznienia Novaturasu, największego biura podróży w krajach bałtyckich – dodaje.

Fundusz kupił ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA