fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Fiński deweloper podłącza Henryków do miejskiej sieci ciepłowniczej

Aroma Park
materiały prasowe
Firma YIT przy współpracy ze spółką Veolia Energia Warszaw wybudowała 864 metry rurociągu ciepłowniczego na odcinku od ul. Mehoffera do ul. Klasyków w Warszawie.

Do miejskiej sieci ciepłowniczej zostało już podłączone osiedle Aroma Park. - Z ciepła systemowego będą mogli skorzystać także mieszkańcy i pracownicy innych obiektów wielorodzinnych i wielkokubaturowych na terenie Henrykowa – mówią przedstawiciele dewelopera. - Przejście na ogrzewanie miejskie pozwoli ograniczyć tzw. niską emisję oraz emisję CO2 do atmosfery, co przyczyni się do znacznej poprawy jakości powietrza na Białołęce - tłumaczy deweloper.

– W obecnej strategii neutralności emisyjnej YIT Corporation wyznaczyła sobie cel redukcji emisji CO2 o 50 proc. do 2030 roku. Dzięki rozbudowie miejskiej sieci ciepłowniczej w Warszawie, w praktyce realizujemy założenie „myśl globalnie, działaj lokalnie" – mówi Tomasz Konarski, prezes zarządu YIT w Polsce. – Po dokończeniu tej inwestycji mieszkańcy Henrykowa będą mogli zamienić własne kotłownie na bardziej ekologiczne ciepło miejskie.

– Korzystanie z ciepła systemowego zapewnia przede wszystkim stabilne i bezpieczne dostawy ciepła przez cały rok i przyczynia się do redukcji tzw. niskiej emisji, czyli zanieczyszczeń powietrza utrzymujących się na wysokości mniejszej niż 40 metrów – podkreśla Rafał Utecht, dyrektor biura rozwoju rynku w spółce Veolia Energia Warszawa. - W Warszawie ciepło systemowe powstaje w kogeneracji – bardzo efektywnym procesie, w którym równocześnie produkowane jest ciepło i energia elektryczna. Dzięki takiemu wytwarzaniu ciepła i energii elektrycznej możemy ograniczyć spalane paliwa aż o 30 proc. w stosunku do wytwarzania ciepła i energii elektrycznej rozłączenie, co przekłada się na zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery.

Odcinek rurociągu ciepłowniczego wybudowany przez YIT ma średnicę 150 milimetrów i biegnie od Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego przy ul. Mehoffera 72/74, wzdłuż ulic Modlińskiej, Geograficznej i Stągiewnej do osiedla Aroma Park przy ul. Klasyków 10. - Zgodnie z umową pomiędzy YIT a Veolia Energia Warszawa w najbliższych miesiącach Veolia Energia Warszawa odkupi zrealizowaną przez YIT sieć ciepłowniczą. Wówczas możliwy będzie jej rozwój w kierunku ulic Krokwi oraz Dziatwy oraz podłączenie do niej innych obiektów wielorodzinnych i wielkokubaturowych w tym rejonie – mówią przedstawiciele YIT.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA