fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Białoruś

Cichanouska powołuje Radę Koordynacyjną

Swiatłana Cichanouska
AFP
Główna rywalka Łukaszenki w niedzielnych wyborach, przebywająca na Litwie Swiatłana Cichanouska, ogłosiła powołanie organizacji, która ma zjednoczyć wszystkie siły polityczne i społeczne w kraju.

- Biorąc po uwagę to, co odbywa się w kraju i konieczność natychmiastowych działań dla wznowienia praworządności na Białorusi, ja, Swiatłana Cichanouska, inicjuję utworzenie Rady Koordynacyjnej dla zabezpieczenia transferu władzy - ogłosiła w swoim kolejnym apelu z Litwy.

Wcześniej Cichanouska zaapelowała do Białorusinów, którzy poparli ją w wyborach, aby wsparli wszczęcie oficjalnego śledztwa w sprawie możliwego sfałszowania wyborów prezydenckich na Białorusi.

Twierdzi, że do Rady może wejść każdy przedstawiciel społeczeństwa obywatelskiego i lider opinii. Wytypowała swoich zaufanych współpracowników (Wolhę Kawalkową i Maksina Znaka) do zbierania wniosków od osób, które będą zgłaszać swoje kandydatury do Rady. Apelowała, by w ramach nowej inicjatywy zjednoczyli się wszyscy zwolennicy "dialogu i pokojowego przekazania władzy".

Kawalkowa pracowała w jej sztabie podczas kampanii wyborczej, Znak z kolei jest prawnikiem aresztowanego i niedopuszczonego do wyborów Wiktara Babaryki, byłego prezesa Białgazprombanku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA